Gdzie kupić fotelik samochodowy dla dziecka?

Dziecko to prawdziwy cud, więc nic dziwnego, że wszyscy dumni rodzice dbają o swoje maluchy już od pierwszych dni. Dumna mama razem z tatą odwiedza różnego rodzaju sklepy, aby w całości skompletować wyprawkę przed narodzinami swojego dziecka. Jednym z elementów, który znajduje się w takiej wyprawce, jest fotelik samochodowy dla dziecka. Gdzie kupić foteliki samochodowe w Szczecinie? Na co zwrócić największą uwagę podczas wyboru takiego urządzenia dla swojego malucha?

Bezpieczny fotelik samochodowy dla dziecka

Bezpieczeństwo ponad wszystko – o tym powinien pamiętać każdy rodzic, który zamierza zakupić fotelik samochodowy w Szczecinie. Przed przystąpieniem do zakupu fotelika należy sprawdzić informacje odnośnie producentów takich urządzeń. Po drugie – każdy fotelik samochodowy powinien posiadać odpowiedni certyfikat, dzięki czemu będzie wiadome, że został dopuszczony do użytku. W przypadku jego braku należy poszukać innego modelu, nawet jeżeli miałoby się to wiązać z poniesieniem większych kosztów. Bezpieczeństwo oraz życie dziecka nie ma ceny. W takim przypadku nie obowiązują promocje. Fotelik samochodowy musi być rzeczą bezpieczną, aby mieć pewność, że w razie stłuczki maluch – niezależnie od wieku – będzie znajdował się pod najlepszą z możliwych ochron.

Dopasowany fotelik samochodowy dla dziecka

Ważna jest również funkcjonalność w przypadku fotelika samochodowego. Istotne jest, aby tego typu urządzenia dobierać względem wieku i wagi dziecka. Jest to bardzo łatwe, ponieważ sklepy sprzedające foteliki tworzą specjalne kategorie. Tak jest chociażby na stronie BabyOnTour.pl, gdzie można znaleźć foteliki samochodowe dla dziecka podzielone na kategorie: od 0-13 kg, od 0-18kg, od 0-25kg, od 0-36 kg, od 9-18 kg, od 9-25 kg, od 9-36 kg, od 15 – 36 kg. Oprócz tego, w sklepie znaleźć można również specjalny dział, gdzie dostępne są akcesoria do fotelików, takie jak np.  specjalny uchwyt na kubek, adaptery, czy też lusterko. W każdym z tych działów czekają na rodziców poszczególne foteliki, posiadające certyfikaty bezpieczeństwa, które będzie można bez problemu dopasować do potrzeb swojego dziecka. W wymienionym wyżej sklepie znaleźć można również kategorię „Producenci”. Trzeba przyznać, że dzisiaj rodzice bardzo mocno zwracają na to uwagę, ponieważ korzystają z porad innych rodziców. I tak mogą dowiedzieć się, że jeżeli chodzi o fotelik samochodowy dla dzieci w Szczecinie, to warto zwrócić uwagę na markę Cybex, czy też 4 Baby lub Kindekraft. Nie gorsze są wcale marki, takie jak Maxi – Cosi i Joie oraz Avionaut. Wyroby tych wszystkich producentów można nabyć w sklepie BabyOnTour.pl, dlatego warto tam zajrzeć. Dzięki temu nikt nie będzie musiał się zastanawiać, gdzie kupić fotelik samochodowy w Szczecinie dla dzieci w różnym wieku.

Funkcjonalny fotelik samochodowy dla dziecka

Każdy fotelik samochodowy musi być funkcjonalny. Liczy się jego waga, dzięki czemu nie będzie problemu z jego umieszczeniem w samochodzie, jak również stabilność oraz solidność. Tylko dobrej jakości wykonanie zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa, ale również gwarantuje dziecku wygodną oraz komfortową podróż – nawet, jeżeli jest mowa o długiej jeździe, np. na wakacje. W przypadku mniejszych dzieci – od pierwszych miesięcy życia do około szóstego miesiąca – bardzo wygodne są foteliki z uchwytem/pałąkiem, dzięki czemu dziecko będzie można w razie potrzeby zabrać ze sobą w foteliku, bez konieczności wyjmowania go. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, jeżeli ma się mały bagażnik i znajdzie się w nim tylko miejsce na stelaż wózka – chociaż ten nie zawsze będzie potrzebny. Zwracając uwagę na dobrej jakości fotelik, należy dowiedzieć się również odnośnie tkaniny, na której będzie dziecko spoczywało. Czy sam materiał jest bezpieczny dla skóry dziecka? Czy tę tapicerkę będzie można w razie potrzeby zdjąć i wrzucić do prania – co na pewno będzie trzeba raz na jakiś czas wykonać. Dzisiaj kupić można wiele fantastycznych wózków dla dzieci w różnym wieku.