Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy?

zaręczyny

Tradycja wręczania ukochanej pierścionka zaręczynowego jest bardzo piękna. Niemniej jednak wybór odpowiedniej biżuterii może nastręczać sporo trudności. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym, jak wybrać pierścionek zaręczynowy, musisz wziąć pod uwagę różne kryteria. Rozważ także to, jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zakup tego wyjątkowego podarunku. Sporo osób zastanawia się nad tym, ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy, dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że i Ty borykasz się z podobnymi wątpliwościami.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy i od czego zależy cena?

Podjęcie decyzji o oświadczynach to wyjątkowy i zazwyczaj przełomowy moment w życiu większości mężczyzn. Zanim dokonasz zakupu pierścionka, będziesz się zapewne zastanawiał nad tym, jaki wybrać. Przede wszystkim, powinno zależeć Ci na tym, aby spodobał się on Twojej ukochanej. Musi być więc atrakcyjny pod względem wizualnym, choć jak wiadomo, gusta są różne.

Nie da się ukryć, że istotnym kryterium, na które musisz zwrócić uwagę podczas wyboru tego rodzaju biżuterii, jest cena. Najprawdopodobniej dosyć długo będziesz zastanawiał się nad tym, ile wydać na pierścionek zaręczynowy. Przede wszystkim musisz jednak wiedzieć, że nie ma jakiejś odgórnie narzuconej kwoty, którą należy przeznaczyć na zakup. I bardzo dobrze! Każdy może mieć przecież nieco inne możliwości finansowe. Niektórzy zaś uważają kupno drogiej biżuterii za rozrzutność i fanaberię. Ważne jest więc to, abyś przeznaczył na kupno pierścionka zaręczynowego dokładnie tyle pieniędzy, ile chcesz. Nie przejmuj się opiniami innych. Wiele osób do dziś twierdzi bowiem, że na pierścionek zaręczynowy powinno wydać się całą miesięczną pensję. Ponoć ma to zagwarantować szczęście. Jest to jednak podobny przesąd jak ten mówiący o tym, że ślub należy brać wyłącznie w miesiącu, którego nazwa zawiera literkę „r”. Najlepiej więc będzie, jeśli sam zadecydujesz o tym, jaki budżet chcesz i jesteś w stanie przeznaczyć na zakup pierścionka zaręczynowego. Później nie pozostaje Ci już nic innego jak przejrzenie ofert biżuterii, która mieści się w odpowiadającym Tobie przedziale cenowym. 

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Jeżeli zamierzasz oświadczyć się swojej wybrance, musisz zastanowić się nie tylko nad tym, ile kosztuje pierścionek zaręczynowy. Powinieneś także rozważyć, z jakiego rodzaju biżuterii najbardziej ucieszy się Twoja ukochana. Kobiety bardzo często wspominają o tym, jakie konkretnie metale czy kamienie szlachetne im się podobają. Czasami robią to wprost, a czasami między wierszami. Postaraj się więc dokładnie słuchać tego, co mówi Twoja partnerka, aby nie przegapić cennych wskazówek.

Wiele przedstawicielek płci pięknej przepada za klasyczną biżuterią. Możesz więc rozważyć kupno klasycznego pierścionka zaręczynowego wykonanego ze złota i ozdobionego niewielkim diamentem. Są jednak i panie, które za diamentami nie przepadają i preferują kamienie szlachetne o innej barwie. Jeżeli jesteś świadom tego, że Twojej ukochanej nie interesują klasyczne pierścionki zaręczynowe szmaragd mogą być całkiem interesującym wyborem. To zielony kamień, który idealnie sprawdzi się na palcu zmysłowych i nieco tajemniczych kobiet. Warto także przyjrzeć się pierścionkom zaręczynowym z rubinem. Jego barwa może być symbolem płomiennego uczucia, jakim darzysz swoją partnerkę. Wybierać możesz także spośród biżuterii wysadzanej cytrynami, szafirami czy opalami. Trafiony wybór w dużej mierze zależy od tego, jak dobrze znasz preferencje swojej partnerki.

Jeśli Twoja ukochana nie lubi niespodzianek, możesz powiedzieć jej wprost o planowanych oświadczynach. Wówczas będziesz mógł poprosić ją o wybór pierścionka zaręczynowego. Wbrew pozorom, takie rozwiązanie odpowiada naprawdę wielu przedstawicielkom płci pięknej. Musisz jednak liczyć się z tym, że wówczas możesz mieć zdecydowanie mniejszy wpływ na cenę pierścionka. Możesz jednak umówić się wraz ze swoją dziewczyną na kupno biżuterii mieszczącej się w granicach Twoich możliwości finansowych.