Jak działa bramka do dezynfekcji?

Dbanie o prawidłową higienę to priorytet, dzięki któremu możliwe jest zachowanie bezpieczeństwa. Rzetelne i skrupulatne podejście do tego zagadnienia jest sposobem na zmniejszenie ryzyka zarażenia się różnego rodzaju chorobami. Choć nie zawsze zdajesz sobie z tego sprawę, wirusy, bakterie i inne szkodliwe drobnoustroje znajdują się w powietrzu nawet wtedy, gdy są niewidoczne dla ludzkiego oka. Nie sprawia to, że są przez to mniej groźne. Wręcz przeciwnie. Z łatwością osiadają na ubraniach, włosach i przedmiotach codziennego użytku. Nic więc dziwnego, że poszukujemy coraz nowszych rozwiązań technologicznych, umożliwiających dbanie o zdrowie. Jednym z nich jest bramka dezynfekująca.

Bramka do dezynfekcji, czyli znakomity sposób na eliminowanie zarazków

Bramka do dezynfekcji to nic innego, jak prosta konstrukcja stworzona przy pomocy metalu lub stali nierdzewnej. Swoim wyglądem przypomina nieco większą wersję standardowych bramek, z jakimi można spotkać się chociażby na lotniskach, i które służą do wykrywania potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów. Tutaj przeznaczenie tego wynalazku jest zupełnie inne. Jak działa bramka do dezynfekcji? Bazuje na specjalnych mechanizmach, które sprowadzają się do funkcjonowania fotokomórek zamontowanych w ich wnętrzu. To one wykrywają ruch, dzięki któremu w odpowiedniej chwili bramka zaczyna działać. Wykrycie ruchu stanowi impuls do uruchomienia dysz, które są odpowiedzialne za rozpylenie środka o działaniu bakteriobójczym i grzybobójczym. Wydostaje się on z urządzenia, bezpośrednio ze zbiornika służącego do jego gromadzenia, w formie mgły, która delikatnie osiada na osobie przechodzącej przez bramkę.

W większości przypadków ten specyfik nie posiada żadnego koloru ani zapachu, dlatego Twoja odzież ani bagaż nie ulegną zniszczeniu. Zadbano o to, by ten wynalazek był w pełni bezpieczny dla zdrowia i życia, więc środek w nim stosowany nie wywołuje również alergii skórnych i podrażnień układu oddechowego. Niektóre urządzenia tego rodzaju wyposażono także w specjalne dywany i platformy do dezynfekcji. Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak działa bramka do dezynfekcji, jedną z najlepszych odpowiedzi jest – szybko i skutecznie. Proces dezynfekowania jednej osoby nie zajmuje bowiem więcej niż 5 sekund. Ogromną zaletą tego rozwiązania jest fakt, że wszystko odbywa się zupełnie bezdotykowo. Osoby przechodzące przez bramkę dezynfekującą nie muszą przyciskać żadnego konkretnego fragmentu jej konstrukcji, by oczyścić dłonie. To bardzo istotne w zachowaniu pełnej higieny. Bramka do dezynfekcji działa także niezwykle kompleksowo. Za jej pomocą pozbywasz się zarazków, wirusów i bakterii nie tylko z dłoni, ale i z ubrań, włosów i takich dodatków jak torebki. Należy pamiętać o tym, że urządzenie musi być podłączone do prądu, aby prawidłowo funkcjonowało. Jeśli zależy Ci na tym, by uniezależnić je od zewnętrznego zasilania, dobrym pomysłem będzie rozważenie podłączenia bramki do urządzenia UPS. Wtedy zyskasz pewność, że będzie ona funkcjonowała tak, jak należy, nawet w przypadku nagłej przerwy w dostawie prądu.

Gdzie warto zamontować bramkę dezynfekującą?

Z uwagi na swoje szybkie i kompleksowe działanie, bramka dezynfekująca znajdzie zastosowanie w wielu miejscach. Doskonale sprawdzi się w instytucjach użytku publicznego, takich jak: urzędy, sądy, przychodnie zdrowia, szpitale i kliniki specjalistyczne. Równie dobrze będzie pełnić swoje funkcje w dużych centrach handlowych, na lotniskach i przed wejściem do obiektów kulturalnych i sportowych. Najprościej rzecz ujmując – wszędzie tam, gdzie regularnie pojawia się wiele osób, a co za tym idzie, gdzie powstaje ryzyko zarażenia się rozmaitymi chorobami. Regularna dezynfekcja zapewnia higieniczne warunki, zwiększa poziom bezpieczeństwa i zachęca odwiedzających do pojawiania się w konkretnym miejscu. To znakomita inwestycja, którą warto rozważyć, zwłaszcza jeśli zależy Ci na kreowaniu wizerunku instytucji lub firmy odpowiedzialnej społecznie oraz idącej z duchem czasu i odpowiadającej na potrzeby rynku.