Jak się przygotować do przeprowadzki?

przeprowadzka

Mogłoby się wydawać, że przeprowadzka domu czy nawet biura to nieskomplikowane zadanie. Jednak jest to poważne przedsięwzięcie logistyczno-organizacyjne, które bez odpowiedniego przygotowania może kosztować wiele nerwów i niepotrzebnego wysiłku. Bardzo ważne jest więc opracowanie planu działania, które pozwoli na szybką i skuteczną przeprowadzkę do nowego miejsca zamieszkania. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy w dotychczasowym mieszkaniu zgromadzonych zostało wiele mebli oraz przedmiotów. Jak więc zorganizować przeprowadzkę, aby poszła ona gładko i bez problemów?

Najważniejszy jest plan działania

Jeszcze na kilka miesięcy przed przeprowadzką warto poczynić pewne przygotowania, które sprawią, że cała operacja obędzie się bez nerwów, stresu i dodatkowych kosztów. Warto wcześniej zastanowić się, czy meble będą przewożone na własną rękę, czy może lepiej będzie skorzystać z usług firmy transportowej. W tym drugim przypadku nie warto zwlekać na ostatnią chwilę. Lepiej wcześniej zapytać znajomych lub poszukać w internecie i umówić się na konkretny termin.

Kolejnym krokiem jest przygotowanie planu działania. Pozwoli on na dużo lepszą organizację całej operacji. Warto zastanowić, jakie rzeczy będą przewożone do nowego mieszkania. Dobrym pomysłem jest zapisanie ich na kategorie, co pozwoli na łatwiejsze pakowanie i późniejsze podpisywanie kartonów czy pudeł. Pakowanie się w chaotyczny sposób może sprawić, że podczas przeprowadzki zaginie jakiś przedmiot lub będzie trudniej go znaleźć.

Jak spakować się do przeprowadzki?

Po przygotowaniu planu działania można spakować się do przeprowadzki (Warszawa Wilanów). Aby przystąpić do pakowania, warto zaopatrzyć się w papier pakowy, folię bąbelkową, taśmę oraz nożyczki. Kartony można zakupić w sklepie budowlano-remontowym. Takie rzeczy jak ubrania, ręczniki, itp. można wrzucić luzem do pudełka, z pewnością nic im się nie stanie. Z kolei wszelkie szklane przedmioty należy dokładnie owinąć papierem pakowym oraz folią bąbelkową. Z kolei przedmioty wielkogabarytowe dobrze jest powierzyć firmie przeprowadzkowej. Dysponuje ona bowiem wszelki opakowaniami oraz materiałami, które skutecznie zabezpieczą większe rzeczy.

Najtrudniejszym zadaniem jest pakowanie kuchni oraz mebli i sprzętów RTV. W pierwszym przypadku warto poświęcić kilka godzin. Ważne jest, aby wszelkie akcesoria pakować tematycznie, np. zastawa stołowa do jednego kartonu, a chemia kuchenna do innego. Pozwoli to na bezproblemowe zlokalizowania przedmiotów po przeprowadzce.

W przypadku sprzętów RTV warto zdemontować ruchome elementy oczywiście jeżeli jest taka możliwość. Później należy je odpowiednio zabezpieczyć. Dotyczy to zwłaszcza telewizorów czy monitorów, które mogą łatwo się uszkodzić. Z kolei z mebli należy usunąć wszelkie elementy, które mogłyby wypaść i uszkodzić się podczas transportu. Mowa tutaj o szufladach czy szafkach. Sprzęty AGD, takie jak lodówka czy zamrażarka warto dzień wcześniej rozmrozić i dokładnie umyć, co wyeliminuje brzydkie zapachy.