Co zabrać nad morze zimą?

Polskie morze kojarzy nam się zwykle z wyjazdami w okresie wakacyjnym. Wbrew pozorom jednak najlepszą porą roku na wyjazd nad Bałtyk jest zima. Polskie morze zimą jest naprawdę przepiękne. Niezapomniane krajobrazy – surowa biel, wszechobecny szron i bezkresna przestrzeń spowita śniegiem i lodem to widoki, które zachwycą każdego. No i oczywiście rześkie powietrze. To właśnie zimą alergicy i osoby cierpiące na choroby związane z tarczycą mogą przyswoić najwięcej jodu. Jak się więc przygotować, wybierając się zimą nad morze i co zabrać ze sobą?

Ciepłe ubrania – absolutny niezbędnik 

Morze Bałtyckie zimą może być naprawdę piękne, ale jego urok docenicie tylko, jeśli nie będziecie marznąć. Zima nad morzem, a co za tym idzie ujemne temperatury i zimny wiatr są zdecydowanie bardziej odczuwalne niż w centrach miast. W pierwszej kolejności należy więc pomyśleć o ciepłych ubraniach. Jeśli więc planujecie długie spacery nad brzegiem morza koniecznie zaopatrzcie się w ciepłe, puchowe kurtki. Obowiązkowo zabierzcie również czapki, szaliki i rękawiczki, nawet jeśli na co dzień stronicie od tego rodzaju dodatków. Legginsy z polaru, termoaktywna bluza i ciepłe skarpety to również absolutny niezbędnik zimowych wakacji. 

Termosy i kubki termiczne – gorący napój w zasięgu ręki

Pamiętajcie, żeby zabrać ze sobą termosy i kubki termiczne. Nic tak nie rozgrzeje od środka jak gorąca, aromatyczna kawa lub ciepła herbata z cytryną. Dobrze, aby kubki wykonane były ze stali i aby przestrzeń między ściankami była wypełniona próżnią. Wówczas taki kubek będzie utrzymywać pożądaną temperaturę nawet do 12 godzin. Takie rozwiązanie wpływa również na lekkość produktu, dzięki czemu kubek nie będzie dodatkowym, ciężkim balastem jaki będzie trzeba nosić podczas spaceru. 

Stroje kąpielowe – potrzebne nie tylko w lato 

Zimą nad morzem można robić dużo ciekawych rzeczy. Mimo że pogoda nie pozwala wylegiwać się na plaży i tak zabierzcie ze sobą stroje kąpielowe. Istnieją bowiem ośrodki, które swoim gościom proponują wejścia na basen czy saunę. Aby znaleźć odpowiednie miejsce noclegowe, które oferuje moc atrakcji, skorzystajcie z różnego rodzaju wyszukiwarek dostępnych w internecie, jak na przykład: https://www.e-nadmorzem.net.pl/. 

Aparat fotograficzny – twórzcie wspomnienia

Aparat fotograficzny pozwoli Wam uchwycić wszystkie piękne chwile, urocze krajobrazy i Morze Bałtyckie zimą, które jest wyjątkowo piękne o tej porze roku. Zabierzcie ze sobą aparat fotograficzny, a także dobrej jakości obiektyw i twórzcie piękne, niezapomniane wspomnienia, które zostaną z Wami na dłużej. 

Lektury i gry planszowe – sposób na długie wieczory 

Wyjazd nad morze zimą to również długie wieczory. Weźcie więc ze sobą ulubione książki. Grzane wino i blask świec to klimat idealny do przeczytania zaległej lektury. Jeśli podróżujecie rodzinnie, zabierzcie ze sobą ulubione gry planszowe oraz karty do gry.

Inne ważne przedmioty 

Nad morzem, obojętnie czy planujecie wyjazd latem czy zimą, nie może zabraknąć kilku podstawowych przedmiotów, które sprawdzają się właściwie podczas każdej podróży. Nie zapomnijcie więc zabrać niezbędnych dokumentów, kart kredytowych, ładowarek, powerbanków oraz podstawowego zestawu leków i medykamentów, które przyjmujecie na co dzień. Oprócz tego zabierzcie też kilka kompletów ubrań, bieliznę i kosmetyki. Przed wyjazdem nie zapomnijcie sprawdzić, czy w Waszym apartamencie znajdują się takie rzeczy jak żelazko, suszarka czy czajnik elektryczny. Jeśli nie, koniecznie zabierzcie je ze sobą z domu.