Wielkimi krokami zbliża się zima. Warto zastanowić się jakie miejsca sprawdzą się najlepiej podczas zimowych wakacji. Austria to piękny kraj, co więcej jest położony niedaleko Polski. Doskonały kierunek, żeby pojeździć na nartach i podziwiać przepiękne szczyty Alp. Pytasz się, gdzie na narty? Odpowiadamy – do Austrii!

Jaki dokładnie region w Austrii wybrać?

Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które z całą pewnością skradną Twoje serce i pozwolą zaplanować udany wyjazd na narty rodzinne w Alpach! Kierunek: regiony narciarskie w Austrii!

Propozycja pierwsza: Turracher Höhe

Martwisz się, czy podczas wyjazdu będzie odpowiednia pogoda dla narciarzy? Cóż, tutaj nie musisz się nad tym głowić! Ta miejscowość jest jedyna w swoim rodzaju. Jest położona bardzo wysoko – w okolicach 1800 m n.p.m.! Taka wysokość gwarantuje idealne warunki do jazdy na nartach, o każdej porze dnia. To idealne miejsce, kiedy chce się zjeżdżać na naturalnym śniegu. Tam nie ma mowy o dośnieżaniu stoków. Znajdziesz tam około czterdziestu dwóch kilometrów tras narciarskich, które są utrzymane na bardzo wysokim poziomie. Na stokach nie ma tłumów turystów, co za tym idzie, spędzasz w kolejkach do wyciągu minimalną ilość czasu.

Propozycja druga: Karyntia

Karyntia leży na południu Austrii. Jeśli mamy ochotę na nieco dłuższą drogę do celu, to miejscowość tą trzeba polecić. Po południowej stronie Alp słońce będzie świecić przez większość jak nie cały Twój pobyt. A niż adriatycki zadba o to, aby stale rozwiewać chmury. Ceny są umiarkowane, wszystko zależy od konkretnych ośrodków. Powietrze jest tam czyste, a stoki zadbane. Jeśli wybierzesz się do Karyntii w sezonie zimowym, nie ma możliwości, abyś minął się ze śniegiem. Co więcej, tutaj możesz naprawdę odpocząć, otoczony mroźną naturą!

Propozycja trzecia: Tyrol

Tyrol położony jest w zachodniej części Austrii. Miejscowość tą można nazwać sercem Alp. Kiedy tam pojedziesz, przekonasz się, że to prawda. Nie sposób się tam nudzić, każdy znajdzie coś dla siebie. To doskonałe miejsce dla wymagających osób. Gościnność jest tam na najwyższym poziomie, a infrastruktura dobrze rozwinięta. Co takiego przyciąga do tej miejscowości najbardziej? Odpowiedź jest prosta: blisko trzy tysiące kilometrów tras narciarskich! Znajdują się tam oczywiście stoki wyznaczone dla odpowiedniego poziomu zaawansowania. Dodatkowo każdy znajdzie odpowiedni ośrodek, spełniający oczekiwania Twoje, jak i Twojej rodziny – zarówno pod względem jakości, jak i Waszego budżetu. Jest ich tam kilkadziesiąt! 

Propozycja czwarta: Pitztal

Jest to dolina w Alpach Ötztalskich. To, co wyróżnia to miejsce, jest… lodowiec. Chociaż dla niektórych tłum turystów może wydawać się sporym minusem, to miejscowość ta jest odpowiednio do tego przygotowana. Główną zaletą jest szybka kolej, która w kilka minut zawiezie Cię z podnóża góry, na sam szczyt lodowca. Choć wydawać się może, że miejsce jest dedykowane głównie dla profesjonalistów, to możesz być zaskoczony, bowiem jest tam niezliczona ilość atrakcji dla dzieci. Z pewnością nikt nie będzie się tam nudził. Znajdziesz tam ponad dziewięćdziesiąt kilometrów tras!

A może inny kraj? Kierunek: regiony narciarskie Włoch! Możesz być pewny, że nie przywita Cię kapryśna pogoda, tylko słońce i optymalna temperatura utrzymująca się delikatnie poniżej zera.

Jaki zatem dokładnie rejon Włoch wybrać?

Propozycja pierwsza: Dolina Słońca

Val di Sole – Dolina Słońca. Może domyślasz się już, skąd wzięła się taka nazwa? Podczas przeważającej części Twojego pobytu będzie królować czyste niebo. To jest miejscowość, która będzie idealna dla osób, które lubią ciszę i spotkania z naturą. Nie napotkasz tu głośnych klubów. Przeważają małe bary czy sklepiki, w których każdy znajdzie ciekawe pamiątki. 

Propozycja druga: Via Lattea

Jest to teren narciarski, oferujący kilkadziesiąt wyciągów i kilkaset stoków. Zarówno najmłodsi – mniej doświadczeni, jak i zaawansowani sportowcy będą pod wielkim wrażeniem różnorodności stoków. W przerwach między zjazdami można napawać się malowniczymi krajobrazami. A dla urwisów czekają aż trzy snowparki!

Chcesz znaleźć więcej malowniczych regionów? A może już się zdecydowałeś i pakujesz walizki? Odwiedź koniecznie Na Stok!