Trening w domu czy na siłowni?

fizjoterapia w suchym lesie

Trening w domu? Wady i zalety

W dzisiejszych czasach na każdym kroku można spotkać się z obrazami wyrzeźbionych sylwetek. Patrząc na te atletyczne, sportowe ciała, często zapala się w nas chęć zmiany własnej figury. Zaczynamy poszukiwać więc rozwiązań, które nam to umożliwią, ale przy tym nie będą nas narażać na nadmierne wychodzenie ze strefy komfortu (zwłaszcza na początku naszej przygody z fitnessem). Analizując oferty różnych siłowni czy klubów fitness, można niejednokrotnie natknąć się na wygórowane ceny karnetów czy też pojedynczych wejść na siłownię. Ponadto widok tych różnorodnych sprzętów wykorzystywanych na siłowniach przyprawiać może o zawrót głowy. W tym właśnie miejscu początkowy zapał do zmiany życia i sylwetki gaśnie.
Okazuje się jednak, że wcale nie musi tak być. Po co rzucać się od razu na głęboką wodę w postaci ćwiczeń na siłowni, kiedy nie jesteśmy oswojeni z aktywnością fizyczną o niższej intensywności? Zacznijmy więc od prostszej, tańszej i wygodniejszej opcji – zacznijmy trenować w domu. Niewątpliwą zaletą tej formy aktywności jest fakt, że ćwiczymy w znajomym i bezpiecznym dla nas otoczeniu. Dom jest najlepszym miejscem do stawiania swoich pierwszych kroków w aspekcie aktywności fizycznej i wcale nie potrzebujecie do tego specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń. Wystarczy tylko chęć, zapał i motywacja do wprowadzenia zmiany. Nawet gdyby miałaby to być najdrobniejsza zmiana w Waszej codziennej aktywności.

Od czego zacząć?

Kiedy postanowicie już zacząć trenować w domu, nasuwa się pytanie: I co teraz? Otóż teraz należałoby zacząć ćwiczyć, ale jak się do tego zabrać? W tym właśnie miejscu z pomocą przychodzą eksperci z Tiger- Zone. Posiadają oni w swojej ofercie różnego rodzaju domowe programy treningowe zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Decydując się na zakup takiego programu, macie pewność, że wykonany przez Was trening w domu będzie bezpieczny, dostosowany do poziomu zaawansowania oraz maksymalnie efektywny. Zawarte w ofercie firmy programy treningowe, posiadają szczegółowe instrukcje mówiące o tym, jak wykonywać poszczególne ćwiczenia oraz na co zwracać uwagę podczas treningu domowego online. W zakupionym programie znajdziecie również wiele praktycznych porad dotyczących ćwiczeń oddechowych i nauki poprawnej techniki oddychania, co jest niezwykle przydatne nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń, ale także w sytuacjach życia codziennego (np. w sytuacjach stresowych).

Poznaj własne ciało

Trenerzy Tiger- Zone kładą nacisk przede wszystkim na bezpieczeństwo, dlatego każdy trening domowy online powinien rozpoczynać się proponowaną przez nich rozgrzewką, która pozwala odpowiednio przygotować i rozgrzać każdy mięsień zaangażowany w następującą po rozgrzewce aktywność. Udostępniane materiały są doskonałym narzędziem do wypracowania poprawnych wzorców ruchowych i doskonalenia ich z każdym kolejnym treningiem. Uzyskana przez Was w trakcie ćwiczeń świadomość własnego ciała i zakresu ruchu, do którego jest ono zdolne, stanowi doskonały fundament, na którym można następnie zbudować nie tylko wymarzoną sylwetkę, ale także pewność siebie.
Podsumowując, treningi domowe online są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla osób, które zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, jak i dla osób zaawansowanych. Stanowią dużą oszczędność finansową oraz czasu, ponieważ nie musicie marnować go na dojazd do siłowni czy klubu fitness. Treningi domowe są też przyjazne dla środowiska, ponieważ nie wymagają dodatkowej emisji spalin wydzielanych do atmosfery w trakcie dojazdu na miejsce. Oznacza to, że dzięki treningom online nie tylko można zmienić swoje życie na lepsze, ale także przy okazji zadbać o środowisko. Dzięki temu, że wykonujecie swój trening we własnym domu, możecie czuć się bezpiecznie i komfortowo, a nabyta podczas treningu w domu wiedza i doświadczenie może być doskonałym punktem wyjścia do przejścia na kolejny poziom treningowy czy to w dalszym ciągu w zaciszu domowym, czy też do rozpoczęcia ćwiczeń na siłowni.