Morze jesienią – dlaczego warto?

Większość z nas zazwyczaj podczas urlopu w czasie lata wybiera morze. Ciepły piasek, kojący szum fal… Okres wakacyjny to czas relaksu a także odpoczynku, jednakże w sezonie gwar i zbyt duża ilość ludzi skutecznie mogą to uniemożliwić. Jednak obecnie część osób decyduje się na wyjazd w czasie innych pór roku. Czy warto pojechać nad morze jesienią?

Specyficzna jesień nad morzem

Jesień nad morzem dostarcza wielu zgoła odmiennych wrażeń niż podczas gorącego lata. Niewątpliwą zaletą jest spokój związany z brakiem tłumu turystów. Pusta plaża to gwarancja niepowtarzalnego klimatu i możliwość zrobienia długo wyczekiwanych, idealnych zdjęć z wakacji nad morzem. Nie ma nic gorszego niż zaplanowany zachód słońca we dwoje, gdzie wokół rozbrzmiewają dziecięce krzyki, a w koło niezliczona ilość ręczników i parawanów.

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać się jesienią nad morze jest festiwal mieniących się kolorowych liści. Jesień to idealna pora na spacery. Bałtyk jesienią nie tylko zachwyca feerią barw, ale przede wszystkim bije od niego niezmącony spokój. Dodatkowym atutem jest fakt, że jesienią nad morzem jest największa ilość jodu. Jest on niezwykle ważną substancją, która bierze udział w licznych reakcjach organizmu.

A jeśli już jesteśmy przy kwestiach zdrowotnych… Spacery w jesienne, słoneczne popołudnie to gwarantowana dawka witaminy D. Jesienne słońce nie jest już tak palące, ale jeszcze przyjemnie ogrzewa, dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko oparzeń słonecznych.

Chłodniejsza temperatura sprzyja innym aktywnościom fizycznym niż wylegiwanie się na plaży. Jazda na rowerze, nordic walking, spacery, jogging to tylko niektóre z propozycji, z których można skorzystać. Zamiast siedzieć w pokoju wybierz się na zewnątrz podziwiać piękne widoki. Świeże powietrze i duża ilość endorfin sprawią, że poczujesz się znacznie lepiej.

Jesienią nad Bałtykiem praktycznie nie ma turystów. To idealna okazja, aby skorzystać z bardzo obleganych atrakcji latem. Lokalne atrakcje w postaci muzeów, latarni morskich czy też akwaria i fokaria to tylko nieliczne miejsca, które możesz zobaczyć bez czekania w kolejce po bilet i przepychania się przez tłum.

Jesień to czas nieco szalonej pogody. Dużo częściej pojawia się porywisty wiatr, a nawet sztorm, ale nie ma co się tym zamartwiać. Właśnie po przejściu sztormu najczęściej można znaleźć przepiękne okazy bursztynu. Niespokojne wody morza bałtyckiego chętniej w tym czasie wyrzucają większe ilości polskiego złota Bałtyku.

Kolejną niekwestionowaną korzyścią są dużo tańsze oferty noclegowe poza sezonem. Wyjazd w innych miesiącach niż wakacyjne to doskonały sposób na zaoszczędzenie sporej ilości pieniędzy. Brak stoisk na deptakach, to również mniejsza ilość niepotrzebnych drobiazgów, które często przywozi się z wakacji.

Sprawdź gdzie pojechać nad morze jesienią

Nawet kilkudniowy wyjazd nad morze bałtyckie jesienią to wiele korzyści, których nie doświadczysz podczas tzw. wysokiego sezonu. Na pewno po głowie chodzi Ci teraz myśl „no dobra, ale w takim razie gdzie pojechać nam morze jesienią”. I tu mamy dla Ciebie niespodziankę. Otóż warto skorzystać z profesjonalnej strony e-nadmorzem.net.pl. Wystarczy, że określisz miejscowość, na której Ci zależy. Dzięki tej stronie w szybki i przyjemny sposób znajdziesz idealny nocleg dla siebie i swojej rodziny.

Bałtyk jesienią dostarczy Ci niezapomnianych wrażeń, a dzięki skorzystaniu z oferty e-nadmorzem.com.pl, znajdziesz swoje miejsce, a także zaoszczędzisz spore pieniądze na pozasezonowych ofertach.