Jakie funkcje posiada dystrybutor wody?

Woda – związek chemiczny, bez którego nie byłoby życia na naszej planecie. Stanowi znaczny procent naszych organizmów i odpowiada za ich właściwe funkcjonowanie. W zależności od wieku, zdrowia, kondycji czy panujących warunków atmosferycznych zmienia się nasze zapotrzebowanie na wodę. Przyjmuje się jednak, że przeciętny człowiek powinien wypijać jej około dwóch litrów na dobę. Woda wodzie niestety nie równa. Czy można więc zapewnić sobie bezpieczne i pewne źródło krystalicznie czystej wody w domu? Oczywiście! Nowoczesny dystrybutor wody to znakomite rozwiązanie zarówno do biura, jak i do gospodarstwa domowego! Co go wyróżnia na tle standardowych dystrybutorów i jakie posiada funkcje?

Dystrybutor w domu i biurze – oszczędność pieniędzy i wsparcie dla środowiska

Codziennie wypijamy wodę z różnych źródeł. Jest to przegotowana lub przefiltrowana woda kranowa albo sklepowe wody źródlane bądź mineralne. Z tych ostatnich staramy się korzystać już jak najmniej w trosce o środowisko naturalne i redukcję zużywanego plastiku. Tradycyjne filtry, z jakich korzystamy w domach, także odchodzą w zapomnienie. Filtrowana przez nie woda często nie zostaje zużyta w wystarczająco krótkim czasie, a na wkładach zaczynają rozwijać się bakterie i niebezpieczne dla zdrowia grzyby. Technologia idzie jednak do przodu i proponuje zaawansowane rozwiązania w trosce o higienę i nasze zdrowie.
Dlatego właśnie nowoczesne dystrybutory wody stają się coraz bardziej popularne zarówno wśród właścicieli firm, jak i osób, którym zależy na świeżej i czystej wodzie we własnym domu. Pozwalają na zaoszczędzenie czasu, jaki potrzebny jest na dostarczenie wody dla pracowników biura, magazynu czy też hali produkcyjnej. Przy tym ograniczają dosłownie do zera zużycie plastiku, a tym samym koszty wywozu śmieci. Niepotrzebne stają się dostawy wody butelkowanej, ani też baniaków z wodą wykorzystywanych w starszych modelach dystrybutorów. Dodatkowo nowoczesne urządzenia podgrzewają wodę. Dzięki temu nie trzeba inwestować w osobne czajniki, a ciepła woda jest na wyciągnięcie ręki dla Ciebie, Twojej rodziny czy w końcu Twoich pracowników. Wystarczy uzupełnić zbiornik wodą kranową i cieszyć się nową jakością filtracji.

Nowoczesny dystrybutor wody – zdrowie dla Ciebie i Twoich najbliższych

Unikalna konstrukcja i zastosowane w nich technologie sprawiają, że dostarczana Ci przez dystrybutory woda jest najwyższej możliwej jakości. Nie tylko możesz się więc cieszyć z jej krystalicznego, pozbawionego wszelkich zapachów i zanieczyszczeń smaku. Woda poddawana jest też nowoczesnemu procesowi uwodorniania, co oznacza, że zostaje ona wzbogacona w aktywny wodór. Pierwiastek ten pomaga zatrzymać wodę w komórkach Twojego organizmu i sprawia, że jest ona lepiej przyswajalna. Ta bogata w wodór woda działa również silnie antyoksydacyjnie. Zabija wolne rodniki, tym samym opóźnia procesy starzenia się i pobudza układ autoimmunologiczny. Wspomaga też procesy regeneracyjne, reguluje metabolizm, odkwasza organizm i pomaga przy jego detoksykacji.
Uwodorniona woda zalecana jest przy wielu schorzeniach, takich jak astma, alergie, cukrzyca, choroby układu sercowo-naczyniowego, wrzody układu pokarmowego. Sprawdza się nie tylko do bezpośredniego picia. Podgrzaną w dystrybutorze wodę można wykorzystać do przygotowania ciepłych napojów takich jak kawa czy herbata. Potrawy gotowane na niej zyskują wyrazisty smak i aromat. Dodatkowo można ją wykorzystywać do mycia warzyw i owoców, dzięki czemu z łatwością pozbędziemy się obecnych na nich pestycydów czy mikroorganizmów.
Nowoczesny dystrybutor wody to więc gwarancja alkalicznej, krystalicznie czystej, zmineralizowanej i zdrowej wody. Urządzenie dostarczy Ci ją w zaledwie kilka sekund, ograniczając przy tym zużycie energii elektrycznej niemal do minimum. Intuicyjność korzystania z tego sprzętu ogranicza się do obsługi prostego panelu dotykowego, na którym ustalasz temperaturę i objętość wody, jakiej akurat potrzebujesz. Zabezpieczenia sprawiają jednak, że urządzenie jest bezpieczne dla dzieci. Nie musisz się tym samym bać, że bez Twojej wiedzy poparzą się one zbyt gorącą wodą.