W naszym kraju znajduje się obecnie około 1,5 miliona gospodarstw rolnych różnej wielkości. Zaliczają się do nich z jednej strony małe rodzinne gospodarstwa z polami uprawnymi o małej powierzchni, zaś z drugiej – te ogromne, posiadające tysiące hektarów ziem uprawnych. W jednych i drugich do pracy potrzebne są odpowiednie maszyny i urządzenia. Bez nich uprawa ziemi będzie bowiem znacznie utrudniona lub nawet niemożliwa. Do najbardziej popularnych maszyn rolniczych możemy zaliczyć oczywiście ciągniki. To one odpowiedzialne są za prawidłową pracę innych urządzeń, które podłączane są do ich systemów hydraulicznych i pneumatycznych. Muszą to być bardzo mocne pojazdy, ponieważ praca w polu jest wyjątkowo ciężka. W naszym kraju wśród ciągników prym wiedzie polska marka Ursus, które zmechanizowała nasze rolnictwo w czasach Polskiej Republiki Ludowej. Maszyny Ursusa to tak udane konstrukcje, że pracują na polskich polach do dnia dzisiejszego. Jednym z popularniejszych ciągników jest Ursus C 385. Czym się wyróżnia i jaki jest dostęp do części zamiennych?

Charakterystyka Ursusa C 385

Ursus C 385 to polski ciągnik, zaprojektowany we współpracy z czechosłowackim ośrodkiem badawczo-rozwojowym, mającym swoją siedzibę w Brnie. Jego produkcja rozpoczęła się w roku 1969 i trwała nieprzerwanie aż do roku 1983. Ciągnik charakteryzowała bardzo masywna konstrukcja i wysoka jak na ówczesne lata moc. Silnik był w stanie generować moc około 76 koni mechanicznych, co w porównaniu z innymi maszynami z tamtej epoki było bardzo dobrym wynikiem. Wytrzymałość i bezawaryjność tego ciągnika sprawiły, że w wielu gospodarstwach wykorzystuje się go do dziś. Wyróżnia się on bowiem wyjątkowo intuicyjną konstrukcją i prostym w naprawach silnikiem. Dzięki temu podczas ewentualnych awarii istnieje możliwość bardzo szybkiej naprawy nawet we własnym zakresie. Wystarczy podstawowa znajomość zasad techniki i motoryzacji, aby usunąć większość awarii mogących przytrafić się podczas prac polowych.
Ursus C 385 wyróżnia się również bardzo dużą kabiną, dzięki czemu praca w nim jest zdecydowanie przyjemniejsza. Duża ilość miejsca dla operatora pozwala również na szybsze jej chłodzenie w okresie letnim, kiedy podczas żniw wykonuje się bardzo dużo prac polowych.

Jaki jest dostęp do części Ursusa C 385

Choć model ten przestał być produkowany blisko czterdzieści lat temu, nadal jest wykorzystywany przez polskich rolników. Z jednej strony jest do spowodowane bardzo udaną konstrukcją i bezawaryjnością, a z drugiej bardzo dobrym dostępem do części zamiennych. W Internecie możemy bowiem znaleźć wiele sklepów rolniczych i mechanicznych, które w swoich ofertach posiadają części do Ursusa c 385. Są to zarówno części mechaniczne, jak i elementy karoserii, oświetlenia czy części elektroniczne. Dzięki temu nawet w przypadku większej awarii nie ma problemu z jej usunięciem. Prostota budowy tej maszyny sprawia ponadto, że z większością akcji serwisowych możemy sobie poradzić we własnym zakresie.
Jeżeli nie wiesz, gdzie znaleźć części rolnicze i elementy zamienne do Ursusa C 385, pomocny może okazać się sklep internetowy Agri-truck.pl. Znajdziemy w nim nie tylko części do maszyn rolniczych i ciągników, ale również wiele innych przydatnych w gospodarstwie i życiu codziennym produktów. Co bardzo istotne, sklep daje możliwość zamawiania części on-line i ekspresowej dostawy pod wskazany adres. Wydaje się to o tyle ważne, że W przypadku awarii podczas pracy w polu kluczowy jest czas i w związku z tym każdemu zależy na bardzo szybkim otrzymaniu potrzebnych elementów. Doskonale zorganizowana logistyka sklepu agri-truck.pl sprawia, że zamówione części mogą być u klienta już następnego dnia roboczego po złożeniu zamówienia.

Jakość zamiennych części rolniczych

Podczas poszukiwania i zamawiania części zamiennych do Ursusa C 385 należy zwrócić szczególną uwagę na jakość ich wykonania. Powinny być to elementy wyprodukowane z wytrzymałych materiałów, które zagwarantują setki roboczogodzin bez najmniejszych problemów. Należy pamiętać również o tym, że w ciągu 20 lat produkcji nastąpiło kilka istotnych zmian i liftingów. W związku z tym, szukając części do Ursusa C 385 należy dokładnie sprawdzić, czego potrzebujemy.