Kawiarka Bialetti – idealny wybór

Wiele osób nie wyobraża sobie zaczęcia dnia, bez kawy. Zawiera ona kofeinę, która skutecznie pobudza nas do działania i sprawia, że poranek jest bardziej znośny. Ponadto doceniamy smak tego napoju, który według smakoszy najlepszy jest w kawiarni. Kluczem do sukcesu na pewno będzie odpowiedni ekspres do kawy. Niestety nie każdego stać na taki zakup. Dlatego świetną alternatywą dla tego sprzętu będzie kawiarka do kawy. Kiedyś w latach 90 dość popularna, a następnie zapomniana na rzecz właśnie ekspresów, aby dziś przeżywać swój renesans. Ważny jest również wybór odpowiedniego producenta tych sprzętów. Ponadto w zależności od kuchenki, jaką posiadamy, musimy kafeterkę odpowiednio dobrać. Aby się dowiedzieć, w jakie kawiarki warto zainwestować, zapraszam do lektury!

Kawiarka Bialetti- idealnym wyborem

Zanim jednak przejdziemy do idealnego wyboru kawiarki, lepiej omówmy, jak działa i z czego się składa kawiarka.
Kawiarka inaczej nazywana moką jest urządzeniem złożonym z trzech elementów:

  • dolnego pojemnika, w którym znajduje się woda
  • sita, gdzie jest zmielona kawa
  • górnego pojemnika, gdzie zbiera się woda

Sekretem działania moki jest zjawisko fizyczne. Po ustawieniu urządzenia na źródle ognia dochodzi do zagotowania wody, która gotując się, wytwarza ciśnienie. Pod jego wpływem z dolnego zbiorniczka, dochodzi do nacisku na sito i dochodzi do etapu ekstrakcji. Następnie do górnego zbiorniczka zbiera się napar. Właśnie dzięki temu prostemu mechanizmowi, uzyskujemy napój kawowy o głębokim smaku.

Kawiarka Bialetti

Marka Bialetti jest pionierem wśród producentów kawiarek na rynku. Pierwszy z modeli został przez nich opracowany już w 1933 roku. Obecnie włoska firma cechuje się połączeniem nowoczesności z klasyką.  Zachwyca nie tylko solidną jakością wykonania, ale również pięknym designem. Jest prosta w użyciu, a także stanowi ciekawy element dekoracji wnętrza. Tworzywo, z jakiego utworzone zostały moki, mogą różnie się zachowywać pod wpływem ciepła. Dlatego ważne jest, aby materiał, z jakiego są wykonane kawiarki Bialetti, zapewniał jedną z najwyższych jakości oraz bezpieczeństwo dla naszego zdrowia. Ponadto charakteryzują się wysokiej jakości uszczelką, dzięki czemu nie zaskoczy nas smak gumy czy plastiku w naszym napoju kawowym. Zawór bezpieczeństwa został wykonany solidnie, a nie był tylko elementem dla ozdoby. Nieprawidłowe działanie zaworu, powoduje wzrost ciśnienia, przez co może dojść nawet do rozerwania dolnego zbiornika, co jest bezpośrednim niebezpieczeństwem dla naszego zdrowia oraz życia. Za atut powinniśmy uznać również pojemność, zazwyczaj waha się od 2 do 10 filiżanek kawy. Dodatkowo jest bardzo łatwy w utrzymaniu, a także zajmuje niewiele miejsca.

Jaka kawiarka na kuchenkę indukcyjną?

W zależności od tego, jaki rodzaj kuchenki mamy w domu, musimy dobrać odpowiednią kawiarkę. Zazwyczaj największy problem sprawia wybór do kuchenek indukcyjnych, ponieważ nie każda z kawiarek będzie się nadawać. Kawiarki muszą się charakteryzować specjalnym materiałem wykonania. Nie mogą to być aluminiowe sprzęty. Kawiarka Bialetti na indukcję będzie z pewnością idealna. Dzięki temu, że dolny zbiornik został wykonany ze stali nierdzewnej, istnieje możliwość używania jej na indukcji. W ofercie marki Bialetti występują kawiarki, z których możemy korzystać na kuchenkach elektrycznych, indukcyjnych, jak i gazowych.

Kawiarka Bialetti – opinie

Kawiarki firmy Bialetti cieszą się dobrymi opiniami. Dzieje się tak, ze względu na to, że produkty wykonane zostały z jednych z najlepszych materiałów oraz zapewniają bezpieczeństwo użytkowania. Dzięki nim wydobędziemy to, co najlepsze z kawy, czyli głęboki smak o niezwykłym aromacie. Ponadto piękny wygląd sprawi, że będzie ona niezbędnym elementem naszego wyposażenia. Klienci są bardzo zadowoleni z zakupu, ponieważ na co dzień cieszą się małą czarną jak najwyższej klasy.
Z pewnością kafeterki Bialetti docenią miłośnicy kawy. Parzony przez nas napój kawowy sprawi, że poczujemy się jak w najlepszej włoskiej kawiarni, ze względu na wydobycie wszystkich jego walorów!