Internet w Poznaniu – jakiego dostawcę wybrać?

Bez względu na to, czy jesteś mieszkańcem Poznania od dłuższego czasu, czy dopiero się tu przyprowadziłeś, w końcu staniesz przed dylematem, jaki Internet wybrać. Czym powinieneś kierować się przy wyborze? Na jaki okres najlepiej podpisać umowę? Czy warto wybierać firmy, które dopiero wchodzą na rynek? Wybór Internetu powinien być indywidualnie dopasowany do odbiorcy. Dla osoby, która korzysta z Internetu do pracy lub przeglądania Facebooka, usługi jednego dostawcy będą wystarczające, z kolei dla gracza czy informatyka, który potrzebuje bardzo szybkie łącze, oferta może już być niekorzystna. Osoby, które korzystają z Internetu podczas oglądania filmów lub często rozmawiają przez komunikatory z osobami na całym świecie, również potrzebują dobrej jakości łącza. Oczywiście większość z nas korzysta też z Internetu w miejscach publicznych. Taką możliwość mamy m.in. w kawiarenkach, centrach handlowych czy restauracjach. Warto jednak pamiętać, że jakość takiego Internetu jest w większości przypadków słaba, a samo połączenie nie jest bezpieczne. Logując się przez sieć udostępnioną publicznie, zwracaj uwagę na to, na jakie strony się logujesz i jakie dane podajesz, ponieważ mogą zostać wykradzione.

Internet w Poznaniu – jakiego dostawce wybrać?

W Poznaniu, stolicy województwa wielkopolskiego mieszka ponad pół miliona osób. Do miasta przyjeżdżają nie tylko turyści, ale też studenci oraz pracownicy z mniejszych miejscowości czy innych województw. Poznań jest miastem dobrze rozwiniętym, dlatego też nie będzie problemu z dostępem do Internetu w całym mieście oraz możliwością wyboru wśród licznych ofert. Jacy dostawcy Internetu są dostępni w Poznaniu?

 • Orange;
 • Netia;
 • Inea;
 • T-mobile;
 • Echostar;
 • Winogradzka Telewizja Kablowa;
 • Komster;
 • East & West;
 • Internet domowy LTE świadczą tacy usługodawcy jak Play, Plus, Orange, T-mobile czy Cyfrowy Polsat;

Jak widzisz, liczba firm oferujących usługi jest duża. Ich oferty różnią się nie tylko ceną, ale również jakością świadczonych usług. Zanim wybierzesz dostawcę, zapoznaj się z ofertą i porównaj szybkość Internetu w stosunku do ceny. Niektóre firmy proponują wybór pakietów, w których dostępna jest też telewizja czy dostęp do platformy z filmami lub muzyką.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze Internetu stacjonarnego w Poznaniu?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się jaki Internet stacjonarny w Poznaniu wybrać, zapoznaj się z informacją, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze.

 • Limit przesyłu – nikt z nas nie lubi ograniczeń, w tym wypadku jest tak samo. Limit przesyłu oznacza limit pobierania danych. Najlepszy Internet to taki, w którym tego limitu nie ma. Masz wtedy pewność, że korzystasz z sieci bez ograniczeń, możesz do woli pobierać pliki, oglądać filmy czy słuchać muzyki. Większość firm nie nakłada limitów, ale niektórzy mniejsi dostawcy jeszcze to robią, dlatego dopytaj o to przy podpisywaniu umowy.
 • Czas trwania umowy – to bardzo istotne, szczególnie jeśli wiemy, że nie będziemy przebywać w danym miejscu przez dłuższy czas. Umowa zawierana najczęściej jest na rok lub dwa lata. Niektóre firmy oferują możliwość przeniesienia usługi pod inny, wskazany adres, to dość ważna informacja jeśli mamy w planach przeprowadzkę. Jeśli nie jesteś pewien, jak długo będziesz korzystał z usług danego dostawcy, wybierz umowę na czas nieokreślony, ale pamiętaj, żeby zwrócić uwagę na okres wypowiedzenia, tak, aby był dla Ciebie korzystny.
 • Prędkość łącza – w zasadzie to najważniejszy element, nad którym musimy się skupić. To jaka prędkość jest nam potrzebna, zależy od tego, w jakim celu używamy Internetu. Jeśli odpowiedziałeś sobie na to pytanie, będziesz wiedział, która oferta spełni Twoje wymagania. Pamiętaj, że im wyższe parametry szybkości łącza, tym szybciej i łatwiej będziesz korzystał z Internetu, pobierał pliki czy przeglądał materiały. Prędkość łącza to po prostu płynność działania w sieci.
 • Opinie innych klientów – przed wyborem zapoznaj się z opiniami klientów, jeśli firma posiada mało opinii, a w dodatku część  z nich to opinie negatywne, odpuść sobie korzystanie z ich usług.