Etui na telefon – jakie wybrać?

etui

Dziś trudno jest wyobrazić sobie normalne funkcjonowanie bez telefonu. Tym bardziej że nie służy on już wyłącznie do wykonywania połączeń. Współczesne smartfony pełnią wręcz funkcję osobistych komputerów. Nie może zatem dziwić, że wszelkie uszkodzenie urządzenia to nie lada problem. O to jednak nie trudno. Zawsze może się zdarzyć, że przez nieuwagę telefon wyleci z ręki i upadnie na ziemie. To zwykle kończy się jego uszkodzeniem. Dlatego ważne jest, aby urządzenie odpowiednio zabezpieczyć. Do tego celu najlepiej nadaje się etui. Jakie wybrać?

Rodzaje etui na telefon

Odpowiadając na pytanie, jakie etui na telefon wybrać, zacząć trzeba od tego, że na rynku dostępne są różne ich rodzaje. Pierwszym z nich jest kabura na telefon. Najczęściej ten typ etui produkowany jest z naturalnej bądź sztucznej skóry, która jest specjalnie utwardzana. Do kabury chowa się cały telefon. Zabezpieczona jest magnesem przed otwarciem. Dodatkowo produkty na telefon wyposażone są w szlufki, które umożliwiają ich noszenie przy pasku. To, co cechuje kabury na telefon, to na pewno ich solidność.

Innym rodzajem etui jest wsuwka na telefon. Swoim wyglądem przypomina nieco kaburę, jednak nie posiada szlufki. Wadą wsuwek jest to, że nie posiadają dodatkowego zabezpieczenia przed wypadnięciem urządzenia. Ich zaletą jest jednak to, że dostępne są w wielu kolorach i wzorach. Dzięki temu każdy może wybrać taką wsuwkę, która mu najbardziej odpowiada. Trzeci rodzaj etui to futerał na telefon. Posiada twardą podkładkę na tył telefonu oraz klapkę zasłaniającą ekran. Wadą tego rozwiązania jest to, że futerał należy dobrać do konkretnego modelu telefonu. Nie ma tu modeli uniwersalnych. To, co jednak jest zaletą, to ich bardzo elegancki wygląd. Wspomnieć trzeba jeszcze etui na telefon typu plecak powszechnie określane jako case. Jeśli ktoś zastanawia się, jakie etui na telefon dotykowy wybrać, to zdecydowanie warto zakupić właśnie to. Są dostępne w różnych kolorach i wzorach, a do tego są dość tanie. W razie potrzeby można takie etui bez problemu wymienić na nowe.

Materiał wykonania etui na telefon

Nie można odpowiedzieć na pytanie, jakie etui do smartfona wybrać, bez porównania materiałów, z których są produkowane. Najczęściej wykonywane są one ze skóry, silikonu, materiału oraz aluminium. Etui skórzane to zwykle futerały, kabury lub wsuwki. Skóra, zarówno naturalna, jak i ekologiczna skutecznie chroni telefon w przypadku jego upadku na ziemię. Poza tym etui ze skóry prezentuje się bardzo elegancko. Natomiast silikonowe etui na telefon zwykle produkowane są z poliuretanu lub poliwęglanu. Są gładkie i elastyczne oraz znakomicie amortyzują upadki. Dodatkową zaletą etui z silikonu jest to, że odporne jest ono na ścieranie. Innym rodzajem etui jest etui materiałowe. Jest miękkie i miłe w dotyku. Jego wadą jest jednak to, że zabezpiecza smartfon jedynie przed zarysowaniami. Nie zapewnia dobrej ochrony w przypadku upadku telefonu na ziemię. Jak wspomniano, etui na telefon wykonywane jest także z aluminium. Takie etui jednak także chroni telefon jedynie przed zarysowaniami.

Jakie etui na telefon dotykowy?

To, jakie etui na smartfona wybrać, zależy od kilku czynników. Jego rodzaj i materiał wykonania to nie wszystko. Pod uwagę wziąć należy dodatkowo jego grubość. Im etui jest grubsze, tym lepszą ochronę zapewnia. Przykładowo oryginalne etui Samsung A51 jest dość grube. Dlatego można mieć pewność, że umieszczone w nim urządzenie jest bezpieczne. Dobre etui powinno być również odporne na wilgoć. Nie powinno ono choćby w najmniejszym stopniu przepuszczać wody. Na koniec odpowiadając na pytanie, jakie etui do telefonu wybrać, powiedzieć trzeba, że musi ono oczywiście pasować do urządzenia pod kątem wymiaru. Jeśli będzie za duże, to jego użytkowanie stanie się mało komfortowe. Wszystkie powyższe wskazówki z pewnością pomogą w wyborze idealnego etui. Oferta na rynku jest bardzo szeroka, dlatego każdy na pewno znajdzie dla siebie taki model, który spełniać będzie wszystkie oczekiwania i potrzeby.