Jak urządzić pokój dziecięcy?

pokój dziecięcy

Pokój dziecięcy to szczególne miejsce w domu. Jest pomieszczeniem, gdzie nasza pociecha spędza najwięcej czasu, odpoczywając, ucząc się, bawiąc oraz przyjmując swoich gości. Bez względu na wybór stylu, przewodnich kolorów i motywów, pokój dziecka powinien być starannie dopasowany do jego potrzeb i oczekiwań. O ile w pierwszych miesiącach życia to my decydujemy, jak ma wyglądać pokoik, z biegiem czasu należy zacząć brać pod uwagę propozycje dziecka, które często lubi otaczać się swoimi ulubionymi bohaterami z filmów oraz motywami z gier i kreskówek.

Pokój dla chłopca i dziewczynki

Urządzając, pokój dla dziecka, pamiętaj, że ma to być miejsce przyjemne i funkcjonalne. Tutaj Twoje dziecko odpoczywa, bawi się i uczy, dlatego należy uważnie zaplanować przestrzeń, w której wszystkie te czynności będą mogły być wykonywane bez przeszkód. Przede wszystkim pokój powinien być dopasowany do wieku dziecka, zarówno pod względem mebli, akcesoriów znajdujących się w nim, jak i koloru ścian i otaczających dziecko przedmiotów. Ma to być miejsce komfortowe, ale w pełni bezpieczne. Pomimo że inaczej urządzisz pokój dla dziewczynki, a inaczej dla chłopca, to jednak obie sytuacje wymagają dokładnego zaplanowania i starannej aranżacji.

Planując dziecięcą przestrzeń, uważaj, żeby nie zagracić jej meblami i nie pozbawić dziecka miejsca, którego tak bardzo potrzebuje. Kiedy przychodzi czas na zamianę niemowlęcego łóżeczka na dziecięce, należy wybrać takie, które posłuży na parę lat. Z uniwersalnych mebli dziecko będzie korzystać bardzo długo. W pokoju chłopca ładnie wyglądają ściany koloru niebieskiego, błękitnego, bardzo delikatnego fioletu. Natomiast szarości, odcienie żółtego pięknie prezentują się zarówno w pokoju chłopięcym, jak i dziewczęcym. Wykańczając pokoik dla córeczki, można użyć delikatnych odcieni różu, mięty i jakże modnego w ostatnich latach turkusu, czyli kolorów radosnych, ale nie dominujących. Oprócz podstawowego wyposażenia dzieci lubią różnego rodzaju zabawki i akcesoria, adekwatne do ich zainteresowań. Warto otoczyć je bajecznym światem ulubionych gadżetów. Jednym z nich może być namiot.

Namioty tipi

Namioty tego typu inspirowane są prawdziwymi tipi wywodzącymi się z Ameryki Północnej i służącymi za schronienie dla plemion polujących na bizony. Producenci tego typu akcesoriów, doceniając prostotę i bezpieczeństwo tych konstrukcji, wykorzystał projekt do tworzenia popularnych wśród różnych grup wiekowych namiotów tipi. Fantastyczne domki, tworzone zarówno z myślą o dziewczynkach, jak i chłopcach, spotkały się z szerokim zainteresowaniem i dużą sympatią wśród dzieci.

Dużą zaletą namiotu jest to, że jego prosta i lekka konstrukcja pozwala na bezproblemowe jego składanie i rozkładanie oraz przenoszenie w różne miejsca. Namiot tipi idealnie spełnia swoją funkcję zarówno w pokoju dziecięcym, jak i w ogrodzie czy na tarasie. Schronienia takie są również dedykowane najmłodszym, stwarzając im kameralną przestrzeń, ograniczoną delikatnymi materiałowymi ścianami. Tego typu domek stanowi dla dziecka przytulną oazę, w której podczas zabaw w ogrodzie lub w domu może się schronić i odpocząć. Dla starszych wielbicieli zabawy w namiocie przedmiot ten inspiruje do kreowania scenariuszy zabaw, wymyślania postaci i aktywnego wypoczynku.

Zaletą namiotu jest nie tylko tworzenie warunków do kreatywnej zabawy, ale również pełnienie funkcji kryjówki, w której dziecko się wycisza. Namiot to prywatna przestrzeń, gdzie malec czuje się bezpiecznie, może się schronić i odizolować od otoczenia. Dziecko, przebywając tam, czuje się ważne i ma świadomość, że to ono decyduje o tym, czy kogoś zaprosi do środka czy nie.

Namiot tipi – oryginalny akcent w pokoju dziecięcym

Namioty tipi dzięki swoim niezwykłym walorom wizualnym idealnie wkomponują się w przestrzeń każdego dziecięcego pokoju. Kupując swojej latorośli takie prezent sprawisz jej radość i zmotywujesz do zabawy. Pamiętaj, że urządzając pokój dla dziecka, musisz dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo oraz o to, aby pomieszczenie mu się podobało – ma być jego ulubionym miejscem, oazą dającą mu radość, spokój i prywatność.