Jak wymienić tusz w drukarce?

Drukarka jeszcze do niedawna była kojarzona z ogromnymi biurowcami czy urzędami. W dzisiejszych czasach staje się ona coraz bardziej upowszechnionym urządzeniem, które gości w domach wielu ludzi. Wszystko przez użyteczność tego sprzętu, który jest niezwykle przydatny w wykonywaniu codziennych obowiązków, nie tylko w pracy czy szkole, ale również na co dzień, chociażby do drukowania zdjęć, które po włożeniu w ramki ozdobią pomieszczenia w Twoim domu. Widzisz więc, że drukarka jest naprawdę nieocenionym urządzeniem. Większość ludzi wie, w jaki sposób coś wydrukować. Jednak czy wszyscy wiedzą, w jaki sposób wymienić kluczową do wykonania druku rzecz – tusz do drukarki? Okazuje się to nieco problematyczne, dlatego jeżeli borykasz się z takim problemem – przeczytaj ten artykuł, dzięki niemu rozwiejesz swoje wątpliwości.

 

Czy zmiana tuszu wygląda tak samo w każdej drukarce?

 

Niektórzy mogą pomyśleć, że każda drukarka najprawdopodobniej działa na takiej samej zasadzie, ponieważ wszystkie wykonują taką samą funkcję – drukują. Drukarki poszczególnych firm wbrew pozorom mogą się od siebie nieco różnić, bardziej lub mniej. Z tego powodu – niestety – nie ma jednego, uniwersalnego sposobu wymiany tuszu dla każdego modelu drukarki. Firm, które mają w swoim asortymencie urządzenia do drukowania, jest naprawdę dużo na rynku, dlatego w tym artykule dowiesz się, na czym polega wymiana tuszu w drukarkach dwóch najpopularniejszych marek – HP i Epson.

 

Jak wymienić tusz w drukarce HP?

 

Drukarki HP są zdecydowanie najczęściej wybieranymi urządzeniami, głównie dzięki dostępności „od ręki”, ale także z powodu szerokiego wyboru modeli na rynku. Z pewnością jest to firma ceniona od wielu lat. Jak wymienić tusz w drukarce HP? Wbrew pozorom jest to dziecinnie proste. Poniżej załączony jest poradnik, który klarownie wytłumaczy Ci wszystko.

 1. Najważniejsze jest wcześniejsze przygotowanie świeżego tuszu atramentowego. Wyciągnij go z opakowania. Pamiętaj, żeby dotykać wyłącznie czarnych elementów wkładu.
 2. Uruchom swoją drukarkę przyciskiem zasilania.
 3. Poczekaj, aż drukarka samoistnie przejdzie do trybu oczekiwania i przestanie wydawać z siebie dźwięki.
 4. Otwórz pokrywę dostępu do tuszów.
 5. Na wkładzie atramentowym zobaczysz różową wstęgę, pociągnij ją delikatnie, aby ją usunąć.
 6. Poczekaj, aż zużyte tusze samoistnie przesuną się w Twoją stronę, jeżeli jednak to nie nastąpi, nie panikuj. Ostrożnie zamknij pokrywę i otwórz ją raz jeszcze.
 7. Wyjmij stary tusz atramentowy, pociągając go w swoją stronę. Bądź ostrożny i dotykaj tylko czarnej części tuszu.
 8. Wstaw całkiem nowy tusz atramentowy, pamiętając, że po stronie lewej należy wstawić atrament kolorowy, a po prawej – czarny. Aby włożyć je dokładnie, łagodnie dociśnij je do gniazda.
 9. Upewnij się, że tusz jest umieszczony solidnie na swoim miejscu.
 10. Zamknij pokrywę.

 

Jak wymienić tusz w drukarce Epson?

 

Drugim, ale równie popularnym urządzeniem do drukowania jest drukarka firmy Epson. W tym przypadku wymiana tuszu jest nieco inna, dlatego jeżeli posiadasz u siebie drukarkę właśnie tej marki – kontynuuj czytanie. W jaki sposób dokonać wymiany tuszu w drukarce Epson?

 1. Tak jak we wcześniejszym poradniku – na samym początku jesteś zobligowany do przygotowania wkładu nowego atramentu.
 2. Włącz drukarkę przyciskiem zasilania.
 3. Pamiętaj, że podajnik CD/DVD nie powinien być wsunięty do drukarki.
 4. Na ekranie powinien wyświetlić się komunikat, który pojemnik z tuszem jest opróżniony, jeżeli nie został wyświetlony oznacza to, że pojemniki zawierają w sobie tusz.
 5. Po kliknięciu przycisku „OK” wkłady powinny samoistnie przesunąć się w Twoją stronę.
 6. Odklej żółtą taśmę z tuszu.
 7. Otwórz pokrywę pojemników.
 8. Aby usunąć stary pojemnik z tuszem, naciśnij na wypustkę z tyłu i podnieś opróżniony tusz.
 9. Ostrożnie umieść pojemnik z tuszem w pustym uchwycie, dnem do dołu. Później naciskaj pojemnik, aż znajdzie się on na swoim miejscu.
 10. Zamknij pokrywę tuszy i kliknij „OK”. Na napełnienie musisz poczekać około dwóch minut, po tym czasie zostanie wyświetlony komunikat potwierdzający napełnienie.

 

Gdzie kupić tusze do drukarki?

 

Dzięki powyższemu poradnikowi wiesz już, jak wymieniać tusze w drukarkach firmy Epson i HP. Gdzie kupić oryginalne tusze do wybranej drukarki? Istnieje wiele stron internetowych, gdzie można dokonać zakupu tego produktu. Zajrzyj na https://www.tuszmarkt.pl/, gdzie wybór jest największy.