Samochód z wypożyczalni – na jaki model warto się zdecydować?

Wypożyczalnie samochód już na dobre zagościły na polskim rynku. Klienci cenią sobie możliwość korzystania z auta wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują, a dzięki temu nie muszą się na co dzień martwić o miejsce postojowe na osiedlu. W dobie pracy zdalnej wypożyczalnie pojazdów są idealnym rozwiązaniem. Pojawia się jednak pytanie, jaki samochód wypożyczyć? To naturalnie zależy od tego, w jakich celach będziesz używał auta. Wypożyczalnie samochodów dysponują różnorodną flotą pojazdów co sprawia, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

 

Zakupy i sprawne poruszanie się po mieście

Samochód z wypożyczalni na większe zakupy i sporadyczne załatwianie spraw w mieście? Oczywiście, że tak! Nie musisz korzystać z taksówek lub tym podobnych przewoźników, jeżeli posiadasz prawo jazdy. Oferty większości wypożyczalni aut, jak np. https://carforyou.com.pl/wypozyczalnia-samochodow-zgorzelec/ są skonstruowane tak, aby nawet krótkoterminowy wynajem auta był opłacalny. Dzięki temu bez pośpiechu zrobisz zakupy i załatwisz swoje sprawy. Do tego typu jazdy najbardziej optymalnym wyborem będzie popularny sedan lub SUV, a jeżeli preferujesz większe auta. Alternatywą jest natomiast pojazd typu hatchback, obejmujący głównie małe i średnie auta. Te z kolei zapewniają komfortowe poruszanie się w korkach i parkowanie na zatłoczonych parkingach lub w wąskich bocznych uliczkach. Co ważne, także takie samochody są bardzo pojemne, a tym samym nadają się na większe zakupy.

 

Weekendowy wyjazd za miasto

Jaki samochód wynająć na weekendowy wyjazd? Fani biwakowania lub chodzenia po górach, docenią duży bagażnik. Dlatego w takim przypadku warto wybrać kombi, vana, a nawet pick up’a, jeżeli sprzętu do zabrania na wyprawę jest naprawdę sporo. Z kolei na romantyczny wyjazd tylko we dwoje, zabierze Was kabriolet (oczywiście przy sprzyjającej aurze pogodowej), hatchback lub sedan. Ostatni z wymienionych modeli to uniwersalny model samochodu, który sprawdzi się w niemalże każdych warunkach. Gwarantuje nie tylko komfortową podróż, ale umożliwia także zabranie bagażu, nawet w postaci sprzętu sportowego.

 

Jeżeli już o sporcie mowa, to miłośnicy szybkiej jazdy (tam, gdzie jest to prawnie dopuszczalne) z pewnością będą chcieli podczas weekendowego relaksu przetestować możliwości coupé. Są to typowe auta sportowe, przeznaczone raczej dla jednej lub maksymalnie dwóch osób, bez bagażu i zwierząt. Ich głównym zadaniem jest bowiem dostarczenie kierowcy i ewentualnemu pasażerowi niezapomnianych doznań w czasie jazdy. Tego typu auta najczęściej można spotkać na autostradach lub drogach szybkiego ruchu. Poruszanie się nimi wymaga już jednak pewnego doświadczenia za kierownicą. Mogą bowiem osiągać naprawdę duże prędkości co sprawia, że w rękach niedoświadczonego kierowcy takie auto będzie stwarzać zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Wakacyjna wycieczka objazdowa – jakie auto wypożyczyć

W tym przypadku to zależy w głównej mierze od tego, kim są uczestnicy takiej wycieczki. Jeżeli będzie to para, a wycieczka jest zaplanowana na letnie słoneczne dni, śmiało można zdecydować się na kabriolet. Tu należy jednak zdecydowanie ograniczyć bagaż do niezbędnego minimum. W przypadku większej grupy, sprawdzi się van lub mini van, a także dobrze znane od lat kombi. Tego typu samochody mają odpowiednio dużą ilość  miejsca na bagaż, a przy tym zapewniają komfortową podróż na długich trasach. Bez problemu zmieszczą się w nich foteliki oraz wszelkie inne niezbędne akcesoria dla dzieci, jak wózki czy rowerki. Kombi lub van to także propozycja skierowana do osób podróżujących wraz ze zwierzętami. Takie auta pomieszczą klatki oraz inne akcesoria niezbędne w podróży. Jeżeli wycieczka zakłada kilkudniowe pobyty w jednym miejscu wraz z noclegami w hotelach, można rozważyć wypożyczenie hatchbacka lub liftbacka. Tego typu pojazdy łatwo zaparkować, a ponadto z uwagi na swoje kompaktowe gabaryty zapewniają bardziej komfortowe poruszanie się po nieznanych miejscach. W przypadku wycieczki objazdowej warto także zwrócić uwagę na pojemność baku i spalanie na trasie. Pozwoli to uniknąć ciągłego poszukiwania stacji benzynowych podczas wyjazdu.