Trawers do wózka widłowego – co to jest? Do czego służy?

wózek

Trawers do wózka widłowego jest doskonale znany w wielu firmach. Okazuje się, że ma on wiele zastosowań i cechuje się funkcjonalnością. Użytkownicy wózków widłowych doskonale wiedzą, jak ważne jest dobranie odpowiednich akcesoriów, jakie ułatwią codzienne zadania. Trawersy do wózków widłowych muszą być solidnie wykonane, tak aby spełniały swoje zadania w każdym miejscu. Czym cechują się te produkty? Jak działa wózek widłowy? Czym odznacza się trawers do wózka widłowego? Gdzie znajdziemy takie wyroby? Co oferują producenci?

Kilka słów o wózku widłowym

Wózek widłowy jest też nazywany wózkiem jezdniowym podnośnikowym. Okazuje się, że to pojazd, jaki służy do urządzeń transportu bliskiego. To specjalistyczny sprzęt kołowy, jaki posiada napęd silnikowy. W zależności od danego rodzaju wózka, spotykane są modele:

 • elektryczne,
 • spalinowe – benzynowe, LPG, diesel. 

Te urządzenia są stosowane podczas organizacji transportu bliskiego. Zazwyczaj znajdują się w wielu firmach i mają za zadanie wspomagać pracę przy załadunkach i rozładunkach. Użytkownik musi posiadać wiedzę i doświadczenie w sterowaniu pojazdem. Nie jest to skomplikowane, dlatego coraz więcej osób decyduje się na kursy z jazdy na wózku widłowym. W wielu magazynach taki wózek jest niezbędny. Bez niego trudno byłoby wykonać prace rozładunkowe oraz załadunkowe. Nie zapominajmy o trawersach do wózków widłowych, jakie mają wiele zalety.

Trawers wózek widłowy

Trawers, czyli uchwyt służy do transportu i podnoszenia elementów, za pomocą wózka widłowego. Jest on nakładany na widły i blokowany specjalnymi śrubami. Co ciekawe, ładunek jest podnoszony na trawersach z użyciem haka obrotowego, jak i umieszczony jest w osi symetrii trawersy. Takie rozwiązanie zapewnia bezpieczny i pewny chwyt każdego transportowanego towaru. Użytkownicy doceniają z pewnością bezpieczeństwo i sprawną pracę. Uchwyty tego typu są wykorzystywane na szeroką skalę w wielu firmach. Praca w magazynie wymaga zastosowania nowoczesnych technologii i narzędzi, jakie wpłyną na zadowolenie pracownika i szybkie wykonanie zadania. Na szczęście na rynku znajdziemy sporo ciekawych trawersów o różnorodnych parametrach. 

Jak dokonać wyboru?

Producenci trawersów do wózków widłowych wychodzą naprzeciw naszym oczekiwaniom, oferując coraz ciekawsze modele, jakie dostosujemy do potrzeb firmy. Trawers do wózka widłowego musi odznaczać się wysokim współczynnikiem trwałości, co wpłynie na komfort użytkowania. Spory wybór daje nam wiele możliwości – w sklepie online z pewnością każdy odbiorca znajdzie coś dla siebie. Trawersy do wózków widłowych mają za zadanie ułatwiać prace budowlane, konstrukcyjne, rozładunkowe, transportowe i załadunkowe. Nie dziwi zatem fakt, że cieszą się tak dużym zainteresowaniem na rynku. Warto zauważyć, że trawersy pomogą nam podnosić i przemieszczać wiele elementów. Mogą nimi być:

 • beczki,
 • palety z załadunkiem,
 • fragmenty krawężników,
 • betonowe bloczki,
 • blachy w pozycji poziomej oraz pionowej,
 • profile stalowe,
 • szyny,
 • rury,
 • pręty i inne materiały budowlane różnego rodzaju. 

Faktem jest, że trawers zapewnia szybką i bezpieczną pracę. Produkt spełnia wszelkie przepisy dyrektywy maszynowej i normy unijne, co daje nam pewność wysokiej jakości. 

Gdzie dokonać zakupu?

Firmy z pewnością zastanawiają się, gdzie dokonać zakupu trawersów do wózka widłowego. Najlepszym rozwiązaniem jest przeglądanie ofert sklepów internetowych, które cały czas poszerzają asortyment. Zakupy online mają spore grono zwolenników. Dzięki temu nie musimy martwić się staniem w kolejkach sklepowych i traceniem sporej ilości pieniędzy. Zakup trawersów internetowo da nam pewność, że zaoszczędziliśmy zarówno czas, jak i pieniądze. Jeszcze nigdy akcesoria do pracy nie były tak łatwo dostępne. Postawmy na renomowaną markę, jaka stawia na atrakcyjne ceny i wysoką jakość. 

Trawersy do wózków widłowych usprawniają pracę w każdej firmie. Pozwalają łatwo przewozić dane materiały, które wymagają szczególnej staranności i dokładnej pracy.