W jaki kierunek wybrać się na wyjazd wiosną?

wiosna

Wiosna zbliża się coraz większymi krokami i nie można się już jej doczekać. Przyroda zaczyna budzić się do życia, słońce zaczyna delikatnie grzać i wychodzić zza chmur, a dni stają się coraz dłuższe. Co za tym wszystkim idzie? Pojawia się chęć wyjazdu w nieznane. Jest to idealna pora, aby zacząć planować wycieczki i rozglądać się za jakimiś ofertami w ciekawe miejsca. Do wyboru jest ogromna ilość krajów, klimatów i wiele innych, przez co podjęcie decyzji nie należy do najprostszych. Gdzie najlepiej wybrać się na wyjazd wiosną? Jaki kierunek może okazać się najciekawszy? Warto pod uwagę wziąć nie tylko jakieś niezwykle ciepłe kraje.

Kłajpeda Pałanga – wycieczka w nieznane

Wakacje po mroźnej zimie najchętniej spędziłoby się w jakimś kurorcie na gorącej tropikalnej wyspie, jednakże nie jest to zawsze najlepszy pomysł, zwłaszcza kiedy do odkrycia jest wiele innych ciekawych miejsc, które będą w stanie zaprzeć dech w piersiach. Bardzo nietuzinkowym kierunkiem na wycieczki okazuje się teraz być Litwa, która słynie ze swojej historii. Wiele osób kraj ten kojarzy głównie z Wilnem i nic poza nim więcej nie widzi, jednakże okazuje się, że jest tam jeszcze wiele innych nieodkrytych i wartych zwiedzenia miejscowości. Do Litwy przynależy Morze Bałtyckie, co równa się z nadmorskimi kurortami i pięknymi miejscowościami. Jednymi z takich są dwa bardzo interesujące punkty na mapie kraju – Kłajpeda i Palanga. Pewnie mało kto o nich słyszał, a okazuje się, że należą do miejsc, które wręcz powinno się odwiedzić.

Kłajpeda

Jest to piękne portowe miasto, które można byłoby opisać jako najspokojniejsze na całej Litwie, pochłonięte kulturą i kreatywnością. Posiada ono najbogatszą przeszłość historyczną w całym kraju i wciąż zostaje przesiąknięte duchem czasów, za których było rządzone przez Prusy. Różni się bardzo od Wilna swoim charakterystycznym stylem architektonicznym oraz krętymi brukowanymi uliczkami. Chodząc po mieścinie czuje się jakby życie zwalniało, przez co można poczuć się wręcz magicznie tam. Wieczorami wszystko nagle ożywa i pokazuje się inne, również piękne oblicze Kłajpedy. Są tam liczne piękne promenady, na które warto zwrócić uwagę przechadzając się plażą i oglądając fale.

Palanga

Mało kto w Polsce wie o istnieniu tego nadbałtyckiego kurortu, a szkoda, ponieważ posiada on niezwykły kawałek polskiej historii. Mówi się, że Palanga kiedyś miała miano “nadbałtyckiego Zakopanego”, jednakże czasy tej świetności już dawno minęły, a Polaków przyjeżdża tam coraz mniej. Miasto posiada bardzo stare molo, liczące sobie około 100 lat, wybudowane w kształcie litery L. Jest to jedna z najpiękniejszych nadbałtyckich litewskich miejscowości, pięknie zagospodarowana deptakami, ścieżkami rowerowymi i tym podobnym. Dużo pracy zostało włożone, aby turyści mogli podziwiać tam piękno natury.

Kłajpeda i Palanga – wycieczka

Warto raz zrezygnować z wyjazdu w ciepłe kraje, na rzecz odwiedzenia miejscowości, związanych także i z polską historią. Kłajpeda i Palanga – wycieczka – to jedne z ciekawszych miejscowości, które warto odwiedzić i zostać na chwilę, aby być bliżej natury, zrelaksować się i poczuć jak życie zwalnia.