Czym jest lifting pochwy?

majtki

Zespół rozluźnienia pochwy to dolegliwość, z którą mierzy się wiele kobiet po porodzie lub w trakcie menopauzy. Zbyt luźna pochwa sprawia, że zarówno kobieta, jak i jej partner odczuwają mniejszą satysfakcję z seksualnych zbliżeń. Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na usunięcie takich dolegliwości za pomocą liftingu pochwy.

Czym jest lifting pochwy?

Z zespołem rozluźnienia pochwy zmagają się kobiety, u których doszło do uszkodzenia mięśni dna miednicy lub rozciągnięcia mięśni okrężnych pochwy, które powodują rozluźnienie pochwy. Zabieg nazywany liftingiem pochwy sprawia, że ulega ona zwężeniu, a stan tkanek, które ją budują – polepszeniu. Co więcej, okolice intymne zyskują bardziej atrakcyjny wygląd. Warto wiedzieć, że zabieg wykonuje się nie tylko w przypadku wspomnianej dolegliwości, ale także szeregu innych. Wśród nich wymienia się częste infekcje intymne oraz wysiłkowe nietrzymanie moczu. Lifting pochwy przeprowadza się na 2 sposoby – za pomocą wchłanialnych nici lub lasera.

Lifting pochwy przy użyciu lasera

Wiązka światła, którą wyzwala laser sprawia, że włókna kolagenowe się obkurczają, tkanka ulega zagęszczeniu, natomiast śluzówka się odbudowuje, jest lepiej ukrwiona i nawilżona. Mięśnie pochwy odzyskują swoją dawną sprawność oraz elastyczność, co prowadzi do zwiększenia intensywności doznań seksualnych i odzyskania pewności siebie w tej sferze życia. Laserowy lifting pochwy jest bezbolesny i trwa zazwyczaj do 45 minut. Przed zabiegiem konieczne jest wykonanie cytologii. Wśród przeciwwskazań wymienia się między innymi ciążę, zaburzenia krzepliwości krwi oraz nieleczoną cukrzycę. Po zabiegu pacjentka może od razu wrócić do domu, a okres rekonwalescencji wynosi najczęściej do 8 dni.

Lifting pochwy za pomocą nici ginekologicznych

Druga metoda wykonywanie liftingu pochwy obejmuje wykorzystanie specjalnych nici, które po umieszczeniu w okolicach krocza pobudzają wytwarzanie włókien tkanki łącznej, a także produkcję kwasu hialuronowego. W celu wprowadzenia nici wykonuje się od 4 do 6 płytkich nacięć, dlatego zabieg wykonuje się pod znieczuleniem miejscowym. Po upłynięciu kilku dni od liftingu pochwy można powrócić do normalnej aktywności, jednak stosunek seksualny może powodować ból jeszcze przez kilka tygodni. Zarówno przy zastosowaniu nici, jak i lasera, zabieg jest jednorazowy i zapewnia pożądane rezultaty.

Ile kosztuje zabieg liftingu pochwy? Katowice

Lifting pochwy w Katowicach to często przeprowadzany zabieg ze względu na obecność prawdziwych specjalistów w tym zakresie. Lifting z wykorzystaniem lasera to najczęściej koszt rzędu około 1500 złotych, natomiast w przypadku zastosowania nici plasuje się on na poziomie 2000-3000 złotych. Choć jest to dość spora suma, korzyści płynące z wykonania zabiegu także nie są małe. Pacjentki odczuwają znaczną poprawę w jakości życia seksualnego – podobnie ich partnerzy. Taka korzyść przekłada się z kolei na lepsze samopoczucie oraz wzrost pewności siebie. Aby wykonać lifting pochwy w Katowicach, skonsultuj się z profesjonalną i zaufaną kliniką.