Jak usunąć zarysowania z mebli?

meble

Zarysowania na drewnianych meblach są częstym problemem, z którym spotyka się większość ludzi. Istnieją różne sposoby usuwania zarysowań z drewna i różnią się one poziomem szkód, jakie mogą wyrządzić. Przed usunięciem tych zarysowań należy określić, jak głębokie są i czy chcesz je usunąć, czy nie. Najprostszym sposobem na usunięcie zarysowań jest użycie produktu do polerowania mebli, który przywróci oryginalne wykończenie bez dalszego uszkadzania go.

Jak zlikwidować rysy na meblach — użyj oliwy z oliwek lub majonezu

Aby usunąć rysy z drewnianych mebli, nałóż na nie niewielką ilość oliwy z oliwek lub majonezu. Wcieraj ją palcami, aż wchłonie się w drewno, a następnie wytrzyj jej nadmiar szmatką (użyj starej koszulki). Powtarzaj ten proces, aż obie strony znaku znikną. Uważaj, aby nie używać zbyt dużo oleju lub majonezu, ponieważ może to spowodować więcej szkód niż pożytku, przysłaniając części mebli.

Zarysowania na drewnianych meblach można naprawić za pomocą wosku z orzecha włoskiego

Jeśli masz zadrapania na drewnianych meblach, które chciałbyś naprawić, spróbuj użyć orzecha włoskiego. Orzech włoski to naturalny wosk, który można znaleźć w większości sklepów spożywczych i może być używany jako świetna alternatywa dla innych produktów, które są dostępne. Aby użyć orzecha włoskiego, po prostu pocieraj wosk w zarysowany obszar swojego mebla, aż stanie się ponownie błyszczący.

Wykończenia drewna można naprawić robiąc pastę z soku z cytryny i sody oczyszczonej

Jeśli zastanawiasz się jak usunąć zarysowania na meblach, możesz rozwiązać ten problem, robiąc pastę z soku z cytryny i sody oczyszczonej. Proces jest prosty: wymieszaj 1 łyżkę soku z cytryny z 2 łyżkami sody oczyszczonej, a następnie nałóż ją na zarysowanie. Pozostaw do całkowitego wyschnięcia, a następnie usuń pastę za pomocą szmatki. Jeśli pozostały jakieś ślady, powtarzaj ten proces, aż znikną.

Pokryj drewniane meble produktem wykończeniowym, aby zapobiec zarysowaniom i uszkodzeniom

Pokryj drewniane meble produktem wykończeniowym, aby zapobiec zadrapaniom i uszkodzeniom. Świetnym sposobem na utrzymanie drewnianych elementów wyglądających jak nowe jest użycie produktu wykończeniowego. Produkty wykończeniowe występują we wszystkich rodzajach form, od sprayów po pasty. Możesz również użyć pasty do mebli. Jeśli używasz sprayu, najlepiej jest nałożyć jedną warstwę na raz i poczekać aż wyschnie przed nałożeniem kolejnej. Jeśli używasz pasty, pocieraj ją bardzo delikatnie w małych kółkach miękką szmatką lub gąbką, aż cały kawałek zostanie pokryty. Po nałożeniu pasty lub politury pozostaw ją na co najmniej 20 minut, aby miała czas na osadzenie się w słojach drewna.

Jak usunąć rysy z mebli — Pasta może rozwiązać Twój problem

Możesz rozwiązać swój problem, używając pasty do mebli. Pasta do mebli to świetne rozwiązanie do usuwania rys z mebli i innych sprzętów domowych.

Na rynku dostępne są pasty do mebli, które składają się z różnego rodzaju składników. Niektóre z nich zawierają oleje silikonowe, podczas gdy inne nie mają żadnego oleju w ogóle. Powinieneś wybrać jeden w oparciu o osobiste preferencje i potrzeby, ale upewnij się, że jest bezpieczny do użycia na rodzaju mebli, które chcesz wyczyścić. Możesz używać tego produktu do czyszczenia powierzchni z twardego drewna, miękkiego drewna lub laminatu; jak również innych typów, w tym szklanych blatów/stołów jadalnych i wnętrz samochodów (siedzenia z tkaniny). Zarysowania na drewnianych meblach można łatwo usunąć, nie uszkadzając wykończenia ani mebla.

Aby usunąć zarysowania z drewnianych mebli, użyj miękkiej szmatki i delikatnie pocieraj rysę. To powinno pozbyć się większości zadrapań. Jeśli tak nie jest, spróbuj użyć trochę oliwy z oliwek lub majonezu, aby całkowicie usunąć zadrapanie. Możesz również użyć orzecha włoskiego, aby usunąć małe zadrapania z mebli. Aby naprawić duże zadrapania na drewnianych meblach, wymieszaj sok z cytryny z sodą oczyszczoną, aż uzyskasz gęstą pastę, która jest łatwa do rozprowadzenia po porysowanym obszarze. Rozprowadź tę pastę na meblach i pozwól jej usiąść na kilka godzin, zanim zetrzesz nadmiar wilgotną szmatką i dokładnie wysuszysz.

Podsumowanie

W tym artykule omówiliśmy niektóre z najbardziej popularnych sposobów usuwania zarysowań z drewnianych mebli. Jeśli dalej masz wątpliwości jak usunąć rysy na meblach, poproś o pomoc fachowca. W przeciwnym wypadku możesz użyć każdej z tych metod, aby pozbyć się zarysowań i przywrócić swoje meble do pierwotnego stanu.