Dlaczego warto posiadać ukryte drzwi?

drzwi

Drzwi ukryte to inaczej mówiąc drzwi bez ościeżnicy, czyli framugi. Granica między nimi a ścianą jest dzięki temu prawie niewidoczna, co daje estetyczny, minimalistyczny efekt. Takie rozwiązanie jest chętnie stosowane we wnętrzach nowoczesnych, choć jego uniwersalność sprawia, że z powodzeniem znajduje zastosowanie w pomieszczeniach utrzymanych w różnych stylach. Drzwi ukryte – kiedy warto po nie sięgnąć?

Czym wyróżniają się drzwi bez framug? Warszawa

Drzwi bez framug w Warszawie zyskują coraz większą popularność wśród fanów wnętrzarskich eksperymentów. Na rynku dostaniemy modele pokryte białym lakierem lub takie, które zostały zagruntowane przez producenta – wówczas możemy je samodzielnie pomalować lub położyć na nich tapetę, by jeszcze lepiej wpasowały się w ścianę. Jeżeli jest ona frezowana, w przypadku wielu firm również mamy możliwość zamówienia drzwi ukrytych, które dopasują się do posiadanego przez nas wariantu. Jeżeli nie chcemy uzyskać efektu wtopienia w ścianę, możemy zdecydować się na modele klasyczne o podobnym charakterze co drzwi z ościeżnicą.

Kiedy warto zdecydować się na drzwi bez framug? Warszawa

Szczególne uznanie drzwi bez framug w Warszawie zyskały u posiadaczy mieszkań o niewielkim metrażu. W przypadku takiego lokum warto zadbać o to, by optycznie powiększyć przestrzeń. W tym celu ogranicza się liczbę kolorów, elementów wyposażenia, wpuszcza się do środka więcej światła czy stosuje lustra. Pomocne okazują się również drzwi ukryte – wtapiają się w ścianę, tworząc jednolitą powierzchnię.

Powodem, dla którego montuje się takie drzwi zarówno w małych, jak i dużych lokalach, jest to, że za ich pomocą możemy wyeliminować uskoki w ścianach, które rzucają się w oczy zwłaszcza w przypadku tak zwanych pomieszczeń przechodnich lub przedpokojów. Stosując drzwi ukryte ograniczamy ilość bodźców płynących z elementów wystroju, które w nadmiarze mogą być przytłaczające i sprawiać, że przebywanie w danym pokoju nie będzie komfortowe.

Drzwi bez framug w Warszawie – o czym pamiętać przy wyborze?

Drzwi ukryte to szczególny element wyposażenia. Zakładamy, że będzie nam służył przez lata, a prędzej wymienimy sofę czy stolik oraz wykonamy remont, zanim zdecydujemy się na nowy model drzwi. Żeby rzeczywiście mogło tak być, a drzwi ukryte zawsze prezentowały się nienagannie mimo upływu lat, musimy koniecznie zwrócić uwagę na jakość materiału, z którego zostały wykonane. Wytrzymałość i trwałość to cechy, w które powinniśmy celować. Pamiętajmy również, by przemyśleć wybór pod kątem dodatkowych funkcjonalności. Może tu chodzić na przykład o wzmocnioną izolację akustyczną do gabinetu lub sypialni.

Jeżeli decydujemy się na klasyczne rozwiązania i nie planujemy, by ściana oraz drzwi były w tym samym kolorze, powinniśmy przestrzegać ważnej zasady – w pomieszczeniu mogą dominować 2, maksymalnie 3, barwy. Kolor drzwi należy dostosować w tym celu na przykład do podłogi lub mebli. Zbyt wielka różnorodność wprowadzi do wnętrza chaos i zamieszanie, czyli efekt przeciwny do tego, który oferują drzwi ukryte.