Kto powinien zdecydować się na botoks?

twarz

Botoks, czyli toksyna botulinowa to białko produkowane przez bakterię Clostridum botulinum. Jest on również znany pod nazwą jadu kiełbasianego, stanowiącego silną truciznę. Jednak botoks wstrzyknięty w mięśnie nie stanowi żadnego zagrożenia, a wręcz przeciwnie – gwarantuje bardzo pozytywne efekty.

Co to jest botoks? Gdynia

Botulina to substancja produkowana przez pałeczkę beztlenową Clostridium botulinum, która stanowi silną toksynę biologiczną. Botoks używany w kosmetyce jest odpowiednio oczyszczany i przechowywany w odpowiednich warunkach, dzięki czemu nie stanowi zagrożenia dla zdrowia.

Toksyna botulinowa blokuje tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe i umożliwia przywrócenie skórze świeżego, młodego wyglądu. Stosowana jest również do leczenia nadpotliwości.

Jak działa botoks? Gdynia

Botulina blokuje wędrówkę bodźców z nerwów do mięśni ściśle związanych z liniami twarzy. Oddziałuje wyłącznie na obszar, w których zostanie wstrzyknięta. Zapobiega ich skurczowi i wiotczeniu skóry. A ponadto prowadzi do rozluźnienia ostrzykniętego mięśnia.

Efekt zastosowania toksyny botulinowej pojawia się stopniowo. Zabieg wykonany w profesjonalnym salonie prezentuje się naturalnie i nie prowadzi do zamrożenia mimiki twarzy.

Botoks – wskazania

Botoks, nazywany również eliksirem młodości, to substancja umożliwiająca redukcję i korektę zmarszczek mimicznych. Przy użyciu botuliny można zminimalizować:

  • lwią zmarszczkę, czyli bruzdę między brwiami;
  • poprzeczne zmarszczki na czole;
  • tzw. kurze łapki, czyli zmarszczki zlokalizowane wokół oczu;
  • tzw. zmarszczki królicze, znajdujące się na nosie;
  • tzw. zmarszczki palacza.

Co ciekawe, botoks obecnie nie jest stosowany wyłącznie do niwelowania zmarszczek, ale również leczenia nadpotliwości, bruksizmu czy migreny.

Botoks – przeciwwskazania

Mimo że stosowanie zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej jest na ogół bezpieczne, to jednak występują pewne przeciwwskazania do ich przeprowadzenia. Z botoksu należy zrezygnować w przypadku:

  • zaburzeń krzepnięcia krwi,
  • ciąży i karmienia piersią,
  • nadwrażliwości na białka albuminy,
  • choroby nerwowo-mięśniowej.

Zawsze przed poddaniem się zabiegowi z użyciem botuliny należy odbyć konsultację ze specjalistą.

Botoks – kto powinien się zdecydować na poddanie się zabiegowi?

Zabieg z wykorzystaniem botoksu dedykowany jest przede wszystkim osobom, które nie czują się dobrze ze swoim wyglądem i chciałby go nieco skorygować poprzez redukcję zmarszczek mimicznych.

Na wstrzyknięcie toksyny botulinowej najczęściej decydują się osoby (zarówno panie, jak i panowie) pragnące pozbyć się zmarszczek powstających w wyniku ruchu mięśni odpowiadających za mimikę twarzy. Dzięki zastosowaniu botuliny można z łatwością zredukować zmarszczki w okolicach oczu, ust, nosa czy czoła.

Botoks, Gdynia – gdzie wykonać tego typu zabieg?

Jeśli chcesz zdecydować się botoks w Gdyni lub innym mieście, pamiętaj, aby skorzystać z usług doświadczonych i wykwalifikowanych specjalistów stosujących wysokiej jakości preparaty. Aby zabieg przyniósł oczekiwane efekty, musi zostać wykonany przez osoby posiadające sporo wiedzy z zakresu kosmetologii.