Sesja ciążowa – w którym miesiącu?

ciąża

Sesje ciążowe są coraz bardziej popularne. To niezapomniana pamiątka z trudnego, ale i pięknego okresu rozwoju maluszka. Nie wszystkie panie wiedzą jednak, w którym miesiącu ciąży powinny zapisać się na sesję, by w jak najpiękniejszy sposób uwiecznić ten czas.

Sesja ciążowa – kiedy warto ją wykonać?

Oprócz wyboru fotografa i studia fotograficznego pozostaje jeszcze pytanie – w którym miesiącu sesja ciążowa ma sens? Wiele pań decyduje się na nią zbyt późno lub zbyt wcześnie. Dobrze jest wybrać taki miesiąc, kiedy brzuszek będzie dobrze widoczny, ale nie za duży. U niektórych kobiet brzuch ciążowy pojawia się już w 5., a czasem dopiero pod koniec 8. miesiąca. Niestety nie ma na to reguły.

Fotografowie zalecają zapisać się na sesję ciążową zawczasu, ponieważ czas oczekiwania na termin sesji może wynosić nawet 2 lub 3 miesiące. Najlepsze rozwiązanie stanowi zgłoszenie się do profesjonalisty na początku 2. lub 3. miesiąca, by sesja odbyła się w 5. lub 6. miesiącu. Wtedy brzuszek ładnie się odznacza, a przyszła mama nie jest jeszcze tak mocno zmęczona ciążą.

Podczas sesji ciążowej fotograf używa wielu ciekawych akcesoriów, które mają za zadanie podkreślić ciążowy brzuszek. Są to szale, długie suknie z rozcięciem, a także zabawne napisy dodające zdjęciom nieco humoru. To jednak od przyszłej mamy zależy, jak przebiegnie sesja ciążowa, w którym tygodniu się odbędzie i gdzie będą wykonywane zdjęcia.

Coraz częściej odchodzi się od mocno stylizowanych i nienaturalnych sesji. Fotografowie stawiają mocniej na intymność, tajemnicę narodzin oraz subtelniejsze, a zarazem bardziej kobiece zdjęcia. Nie liczy się tylko sam brzuch, ale cała przyszła mama, która oczekuje dziecka, ale nadal jest pełna seksapilu i wdzięku. Zaleca się więc, by brzuszek na sesji był widoczny, jednak nie musimy czekać z sesją ciążową na moment, aż będzie ogromny.

Jaki styl sesji ciążowej wybrać?

Profesjonalną sesję ciążową w Poznaniu wykonuje się z uwzględnieniem życzeń przyszłej mamy. To jej wizja jest najważniejsza, a fotograf ma jedynie pokierować nią tak, by zdjęcia były piękne i naturalne. Wiedząc już, gdzie ma być sesja ciążowa, w którym miesiącu ją wykonać oraz jak się do niej przygotować, można zaplanować jej styl. Fotograf zawsze pyta, czy mamy specjalne życzenia co do stylistyki zdjęć czy użytych akcesoriów.

Coraz bardziej popularne są sesje stylizowane, kiedy to główna bohaterka zdjęć przebiera się za słowiankę lub ulubioną postać z filmów lub gier. Ta opcja jest dość oryginalna i zabawna. Oprócz takich sesji można zdecydować się na bardzo minimalistyczny styl, który podkreśli kobiecość, ale również będzie pamiątką pięknego czasu, jakim jest ciąża. Panie wybierają mocno stonowane sukienki, proste T-shirty z jeansami lub dopasowane kombinezony, ładnie układające się na ciele i nieco uwydatniające brzuszek.

Dobrym pomysłem jest włączenie do sesji również partnera, dzięki czemu stworzymy piękną pamiątkę rodzinną. To piękna i intymna sesja fotograficzna, która na pewno będzie wspaniałym sposobem na celebrowanie ciąży.