Jak założyć firmę przez internet?

Istnieje możliwość założenia swojej firmy przy pomocy Internetu. Trzeba wtedy wypełnić specjalny wniosek, w którym będą zawarte bardzo ważne dane dotyczące nas oraz naszej firmy.  Jednak, aby założyć działalność w ten sposób to trzeba mieć profil zaufany lub podpis kwalifikowany, ponieważ trzeba w czasie składania tego wniosku online potwierdzić swoją tożsamość. Sam system wygeneruje wniosek, który jest potrzebny do założenia firmy, a do nas należy zadanie uzupełnienia wszystkich pól w kwestionariuszu, które są wymagane. 

Jakie dokładnie dane trzeba podać, gdy decydujemy się na zakładanie firmy przez internet?

W zależność od tego, jaki typu wniosek będziemy wypełniać to te dane będą podobne, ale miejsca do ich uzupełnienia mogą znajdować się na różnych etapach tworzenia tego dokumentu. Najczęściej jednak musimy podać swoje imię i nazwisko oraz pesel. Także będziemy zobligowani wpisać imiona rodziców oraz miejsce i datę urodzenia. Składając taki wniosek online należy też przygotować serię i numer dowodu osobistego oraz wskazać ilość obywatelstw, które posiadamy. Należy tam również zawrzeć adres zamieszkania oraz miejsce, gdzie chcemy prowadzić swoją działalność gospodarczą. Także wpisujemy też tam nazwę naszej firmy, którą podaliśmy wcześniej do  Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, ale również w tym oświadczeniu musi się znaleźć skrót od nazwy naszego przedsiębiorstwa. Nie można zapomnieć o podaniu kodów PKD i liczby pracowników, których chcemy zatrudnić do naszej firmy. Należy tam pokazać dokładną datę rozpoczęcia działalności oraz wskazać najbliższy Urząd Skarbowy, w którym będziemy rozliczać się z podatków. Przy zakładaniu firmy on-line we wniosku musimy podać numer NIP oraz REGON, a gdy ich nie mamy to ten sam wniosek będzie prośbą o ich nadanie przez odpowiednie urzędy. Wtedy NIP oraz REGON zostaną automatycznie uzupełnione przez system w terminie 7 dni. 

W jaki sposób wypromować firmę, gdy z nią dopiero startujemy?

Przede wszystkim otwierając nowy biznes musimy przeprowadzić taką kampanię reklamową, dzięki której duża ilość osób dowie się o naszym istnieniu i będzie chciała skorzystać z oferowanych przez nas usług. Jednym z takich sposobów jest ogłoszenie się na portalu z informacjami o firmach z danej okolicy.  To będzie bardzo dobre rozwiązanie, gdy szukamy potencjalnych klientów tylko w miejscowości, w której działamy oraz najbliższych terenach będących na przykład w tym samym powiecie. Takim miejscem, gdzie ogłasza się mnóstwo lokalnych przedsiębiorców jest strona internetowa www.poznanwblaskuneonow.pl, gdzie można wyszukać wiele interesujących usług na danym terenie. Trzeba pamiętać, że pierwsze miesiące działalności mogą być naprawdę trudne, ponieważ ciężko będzie o dużą ilość klientów, ale też prowadząc swoją pierwszą firmę dopiero uczymy się jak prawidłowo to robić, Wiadomo, że każdy uczy się na swoich błędach, ale kiedy przetrwamy te trudniejsze chwile to później możemy zacząć zarabiać sporo pieniędzy i mieć satysfakcję z prowadzonego biznesu.